Wycieka ze mnie samo złoto

Wielu kobietom pragnienie, by urodzić dziecko, wydaje się oczywiste: jest silne i nie podlega wątpliwościom. Co jednak, jeżeli pragnienie to zostaje odrzucone, podlegając jednocześnie kategoriom prawa?

nasz człowiek:

Renata Piotrowska-Auffret

Choreografka i performerka, prowadzi zajęcia w Teatrze Ochoty: Love exercise i Laboratorium Tańca Współczesnego oraz grupę Tupnięcie w Aerozolu w Ognisku Teatralnym Teatru Ochoty.

W swoich pracach wykorzystuje narzędzia tańca eksperymentalnego, sztuk performatywnych, dramaturgii i teatru. Piotrowska zestawia choreografię z myśleniem konceptualnym. Kontempluje wspólczesny świat poprzez czerpanie inspiracji z własnych doświadczeń i tekstów teoretycznych z zakresu nauk humanistycznych. Interesują ją historyczne i współczesne reprezentacje i polityki ciał oraz relacje między tekstem a ruchem. Była priorytetową artystką Areowaves (2017) oraz kilkukrotną stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Art Stations Foundation oraz stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu “Młoda Polska” (2010) i programu „Stypendium Ministra” (2013).

Ma na swoim koncie spektakle: „Teraz” / 2007, „Tańcząc z Wrogiem” / 2007, seria UNKNOWN / 2008 – 2010, “break SZTUKA WOJNY” / 2010, „UNKNOWNS.SEANS” / 2011, film taneczny „Inside” / 2011, „The Forest”_work in progress / 2013, „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje“ / 2014, „Wspólne“ / 2016, „Wycieka ze mnie samo złoto“ / 2017. W roku 2008, w 2010 i 2017 jej spektakle: “Tańcząc z Wrogiem”, “Unknown” i „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” były wytypowane do prestiżowego przeglądu – Polska Platforma Tańca.

Współpracuje z takim miejscami jak: Art Stations Foundation z Poznania, CSW Zamek Ujazdowski, Galeria Zachęta, Nowy Teatr, Teatr Studio, Instytut Teatralny, CK Zamek w Poznaniu, Centrum Choreograficzne w Montpellier, Narodowe Centrum Tańca w Paryżu, Scena Narodowa w St. Brieuc i inne.

Jest współtwórczynią rocznego kursu choreografii eksperymentalnej Choreografia w Centrum organizowanego przez Fundację Burdąg i Centrum w Ruchu.

Absolwentka Akademii Teatralnej i programu ex.e.r.ce „Research and Choreography” w CCN Montpellier we Francji. Członkini kolektywu warszawskich choreografów Centrum w Ruchu.

www.renatapiotrowska.pl

Udostępnij: