Rada Ogniska

Co to jest Rada Ogniska?

Rada to zespół wymyślony przez ogniskowiczów dla ogniskowiczów. To miejsce do zabawy, wymyślania, tworzenia i działania. Jej celem jest stwarzanie przestrzeni ponadgrupowej i integracja ogniskowiczów, wpływanie na społeczność Ogniska i opieka nad wspólnymi świętami.

Co robi Rada?

Rada Ogniska to grupa dla osób z Ogniska, którzy chcą działać także poza swoją grupą. To znaczy, że jeśli chcesz zaangażować się w dodatkowe działania w Teatrze warto rozważyć dołączenie do Rady. Głównym zadaniem Rady jest przede wszystkim organizacja i planowanie wspólnych ogniskowych spotkań i świąt – Festiwalu Ogniska (15 i 16 czerwca), Wigilii (kilka dni przed świętami) i Półmetków (luty).

Po co dołączyć do Rady Ogniska?

Warto dołączyć do Rady jeśli chcesz mieć realny wpływ na to, jak wygląda życie w Ognisku. Rada to taki łącznik między Działem Edukacji a Ogniskowiczami. Jeśli masz pomysł na spotkanie/działanie/zmianę – daj nam znać. Spotkajmy się i wpływajmy na Ognisko. A może chcesz się czegoś nauczyć i dowiedzieć? Np. o białym śpiewie, choreografii, o tym jak tworzyć własną muzykę do spektaklu, jak wygląda reżyserka i konsola ekipy technicznej – napisz do nas, zobaczymy co da się zdziałać!

Jak mogę zgłosić swój pomysł/plan/potrzebę do Rady?

Najlepiej napisz do nas na Instagramie, dołącz do czatu na facebookowej grupie dla Ogniskowiczów lub wrzuć karteczkę do skrzynki pomysłów w Pokoju Ogniska.

Rada na Instagramie: @to_radaogniska
Grupa na FB „Jesteśmy z OGNISKA”

Jak można dołączyć do Rady?

Wystarczy, że napiszesz do nas na Instagramie lub Facebooku. Jeśli nie masz konta na tych platformach – zgłoś taką chęć swojemu instruktorowi – przekaże nam informację.

Czy są jakieś warunki dołączenia?

Nie ma żadnych warunków do spełniania. To grupa dla wszystkich. Wystarczy pozytywna energia i chęć działania. Zapraszamy!

Kiedy się spotkamy?

Rada spotyka się przede wszystkim przed każdym większym wydarzeniem Ogniska. Dlatego najwięcej spotkań będzie w okolicach grudnia, lutego i maja/czerwca.

Kolejne zaplanowane spotkania w 2023r.:
– 28 października / sobota / 12:00 – 13:30
– 29 lub 30 listopada / środa lub czwartek / 15:30
– 15 lub 16 grudnia / piątek (16:00) lub sobota (12:00)

O wszystkich spotkaniach Rada informuje na bieżąco na Instagramie oraz na grupie dla Ogniskowiczów „Jesteśmy z OGNISKA” na Facebooku. Informacje są też przekazywane instruktorom i wywieszane na plakatach w teatrze.

Opiekunka Rady: Zofia Kacprzak

Udostępnij: