CZAS TRWANIA 50 min
Rekomendacja
wiekowa
od 13 lat

we are not superheroes

Bohaterowie spektaklu – współcześni instaboys i instagirls – postanowili wymiksować się z pięknego świata. Zielona kropka obecności złowieszczo mruga, filtry przestają upiększać, a hasztagi – indeksować. Rebelianci wybierają życie poza strefą komfortu i postanawiają zjechać z autostrady pokoleniowych pragnień i schematów w nieznaną, ciemną dróżkę. Jakie ryzyko niesie zmiana kursu? Dokąd prowadzi nieuczęszczana droga? Czy można wybić się na niepodległość, nie ponosząc przy tym ofiary? W miarę upływu czasu pojawia się coraz więcej pytań, a na ciała tancerzy występują pierwsze krople potu.

Autorem spektaklu jest grupa Ruchomy Kolektyw – absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (filia PWST w Krakowie). Przedstawienie powstało w ramach finału trzeciej edycji konkursu dla młodych twórców teatralnych „Polowanie na motyle”.

 

Odrzucają promowany przez mass media świat, w którym wszyscy są uśmiechnięci, naciągnięci, gonią za tak zwanym sukcesem, chcą ratować świat

Zachwycili mnie kilka miesięcy temu spektaklem „Profanum”. Wówczas tancerze i tancerki z bytomskiego Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST nie mieli jeszcze nazwy. Dzisiaj już mają, nazwali się Ruchomy Kolektyw i przygotowali kolejny spektakl. Równie świeży i energetyczny jak poprzedni, a może nawet bardziej.

„We are not superheroes” to kontynuacja ich pokoleniowej wypowiedzi. Odrzucają promowany przez mass media świat, w którym wszyscy są uśmiechnięci, naciągnięci, gonią za tak zwanym sukcesem, chcą ratować świat, mogą wykonywać każdy zawód, bo są przecież kreatywni. Nie, nie i jeszcze raz nie! – odpowiada Kolektyw. – Nie zamierzamy być superbohaterami. Mamy problemy, słabości, chcemy się zakochać, bez wstydu skorzystać z czyjejś pomocy i nie musimy być „naj”.

„Nie chcemy być superbohaterami”
Mike Urbaniak
Gazeta Wyborcza nr 60 online/Wysokie Obcasy nr 11

Udostępnij: