Ikonka wiek uczestników 8 - 19 lat
Ikonka opłaty 450 zł - 1750 zł

Ferie i wakacje – warsztaty teatralne

W ferie oraz wakacje proponujemy następujące półkolonie i kolonie teatralne:

 

LATO 2021

TO BIWAK! Letnie Warsztaty Teatralne (5.07-11.07 / 12-19 lat/ 1500 zł)

Codzienna warsztatowa praca nad małymi formami teatralnymi z profesjonalistami oraz realizacja własnych pomysłów scenicznych. W tym roku zapraszamy do leśnego obozowisko, gdzie w otoczeniu lasu i przyrody będziemy szukali połączeń między światami natury i sztuki. Po intensywnym czasie pracy Letnie Warsztaty Teatralne Ogniska rokrocznie kończone są wspólnymi pokazami oraz włączeniem uczestników do Koła Miłośników Teatru.

Teatr Nieletni  (28.06-2.07 2021/ 8-12 lat/ 450 zł)

Wybierzemy się w wielką letnią eskapadę, jaką będzie dla nas stworzenie pokazu teatralnego w 5 dni. W trakcie prób i warsztatów podróżować będziemy w najdalsze zakątki sztuki teatralnej, dzięki czemu jako reżyserzy, aktorzy i scenografowie stworzymy wspólną opowieść, która pomoże zarówno nam jak i widzom przenieść się do innego świata. Ostatniego dnia wystąpimy na scenie Teatru Ochoty.


 

 2022 ROK

Spektakl w tydzień (ferie zimowe 2022/8-11 lat/450 zł)

Podczas ferii zmierzymy się z nie lada wyzwaniem, jakim jest stworzenie spektaklu teatralnego w 5 dni. W trakcie prób i warsztatów poznamy tajniki sztuki teatralnej, dzięki czemu jako reżyserzy, aktorzy i scenografowie stworzymy wspólną opowieść, która pomoże zarówno nam jak i widzom przenieść się do innego świata. Ostatniego dnia wystąpimy na scenie Teatru Ochoty. Podczas warsztatów nie zabraknie również gier i zabaw teatralnych, które sprawią, że przygotowywanie spektaklu będzie dla nas wypoczynkiem i radością.

Teatralny MIX (ferie zimowe 2022/13-18 lat/400 zł)

Teatralny MIX to intensywne warsztaty, wspólne oglądanie spektakli i praca nad własną wypowiedzią teatralną. Zajęcia obejmują wyjścia do warszawskich teatrów, galerii sztuki, wspólne oglądanie nagrań spektakli oraz 3 godziny intensywnych ćwiczeń warsztatowych każdego dnia. Taka forma daje uczestnikom okazję do przyjrzenia się teatrowi jako formie ekspresji i dyskusji na temat różnorodnych narzędzi i metod wykorzystywanych w sztuce.  Nasze spotkania będą pełne artystycznych wyzwań oraz dadzą uczestnikom narzędzia pomocne w tworzeniu własnych działań performatywnych. Warsztaty dedykowane są wszystkim chcącym bliżej przyjrzeć się roli teatru w sztuce oraz/lub własnej roli w świecie artystycznym.

Iskra – Letnia pracownia artystyczna dla młodych twórców (wakacje 2022/ 14-18 lat / 450 zł)

Wymęczeni światem wirtualnym, ale zafascynowani jego możliwościami, proponujemy intensywny kurs pełen inspirujących narzędzi. Jak artyści i artystki radzą sobie ze zdalną pracą? Czy działanie w grupie jest możliwe na odległość? Jak wygląda sztuka z zachowaniem społecznego dystansu? Na co pozwala nam twórcza samotność a na co współobecność?

 

 

 

Udostępnij: