Program

 

Zajęcia w Ognisku zaczynają się w październiku i trwają do czerwca następnego roku. Pierwsze miesiące to czas na integrację grupy, ćwiczenia i zabawy teatralne, naukę nowych środków teatralnych oraz doskonalenie warsztatu aktorskiego. Następnie grupa przystępuje do realizacji spektaklu, by w pod koniec I semestru, na Pokazach Półmetkowych zaprezentować pierwsze próby i szkice spektaklu przed pozostałymi uczestnikami Ogniska.

W maju i czerwcu rozpoczynają się próby na scenie Teatru Ochoty oraz premierowe pokazy dla rodziców i przyjaciół. Staramy się, aby każda grupa miała możliwość zaprezentowania swojego spektaklu również przed publicznością szkolną. Temu służy projekt Rówieśnicy. Pod koniec czerwca organizujemy Festiwal Ogniska, czyli nasze święto: przegląd spektakli i dyskusje.

Praca w Ognisku to nie tylko warsztaty w grupach – bardzo zależy nam także na współpracy zespołów między sobą, na wymianie doświadczeń i integracji ogniskowego środowiska. Dodatkowo wszystkie młodsze grupy zapraszamy do udziału w dwóch specjalnych warsztatach logopedycznych. Grupom starszym przygotowaliśmy Master Class, profesjonalne zajęcia tematyczne w formie jednodniowego spotkania warsztatowego z ekspertem.

Wszyscy uczestnicy Ogniska są objęci opieką logopedy i raz w miesiącu mają możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji logopedycznych.

Uczestnicy uprawnieni są do zniżkowych biletów na wszystkie spektakle Teatru Ochoty (oprócz setów premierowych).

Podczas wakacji organizujemy wyjazdowe Letnie Warsztaty Teatralne – sztandarowy projekt Ogniska dla młodzieży 12+. W ferie zimowe i letnie organizujemy również warsztaty  dla dzieci i młodzieży.

 

 

Udostępnij: