Ikonka ilość miejsc 12
Ikonka Koszt zajęć 700 zł za trymestr
Ikonka Termin zgłoszeń do 10 lutego 2021

Kurs dla instruktorów teatralnych

Przed nami finał V edycji Kursu dla Instruktorów Teatralnych. 13 Instruktorów – tegorocznych Kursantów – przeprowadziło zajęcia teatralne z 11 grupami dzieci i młodzieży. W sumie w projekcie wzięło udział prawie 100 Uczestników z różnych placówek i instytucji z całej Polski (a także spoza kraju). Udało nam się sfinalizować wszystkie procesy twórcze i sfilmować powstałe etiudy.
Sprawdź PROGRAM FINAŁU V KURSU INSTRUKTORÓW TEATRALNYCH.

 

Uwaga! Kolejna edycja kursu startuje w kwietniu 2021. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z programem VI edycji kursu. Nabór do 10.03.2021!

Kurs zakłada przygotowanie uczestników do pracy z dziecięcą lub młodzieżową grupą teatralną i jest skoncentrowany na procesie tworzenia spektaklu oraz jego realizacji. Zajęcia są uzupełnione praktyką asystencką w Ognisku Teatralnym Teatru Ochoty, pracą przy projektach edukacyjnych Fundacji Artystycznej MŁYN, a także fakultetami z konkretnych dziedzin – teatru ruchu, teatru lalek, interpretacji tekstu, reżyserii światła oraz umiejętności komunikacyjnych. Szczegółowy program kursu jest dostępny tutaj

UWAGA! Kurs odbywa się stacjonarnie w Teatrze Ochoty. W razie konieczności dopuszczamy możliwość pracy w systemie hybrydowym.

Rekrutacja

Osoby zainteresowane kursem prosimy o wypełnienie formularza kwalifikacyjnego w terminie do 10 marca 2021 r. Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną.

Rozmowy odbędą się w marcu 2021.

Osoby zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną są zobowiązane do złożenia bezzwrotnej opłaty rekrutacyjnej w wysokości 30 zł.
Dla kogo przeznaczony jest kurs?

  • studentów i absolwentów kierunków artystycznych lub humanistycznych (dopuszczamy także możliwość zakwalifikowania do udziału w kursie studentów innych kierunków, mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi lub młodzieżą);
  • instruktorów i nauczycieli pracujących z młodzieżą w ramach kółek teatralnych w szkołach lub domach kultury;
  • nauczycieli języka polskiego, edukacji wczesnoszkolnej, oraz nauczycieli pracujących z dziećmi w ramach świetlic szkolnych.

Opieka merytoryczna nad programem i realizacją Kursu:

Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyser, dramaturg, instruktor z wieloletnim doświadczeniem, superwizor

Udostępnij: