CZAS TRWANIA 90 minut
Rekomendacja
wiekowa
od 16 lat
Ikonka
Pętla indukcyjna

Fanatycy prawdy – pożegnanie z tytułem

-Kochana, a skąd ty to wszystko wiesz?
-Jak to skąd! Podsłuchałam rozmowę!
Zasłyszane na ulicy

Zapraszamy na debatę! Gośćmi będą Astrid Von San, Sonja, Majk z Denver, Pan V i Aleksander Newski, rozmowę poprowadzi Jan Mikołaj Dowgiłło Podhorecki! Uczestnicy debatować będą o najgorętszych sprawach współczesności! Czy rozstrzygną, gdzie leży PRAWDA? Bądźcie z nami! Nie możecie tego przegapić!
Spektakl “Fanatycy prawdy” dotyka wielu pytań, które towarzyszą dziś ludziom. Kto wie NA PEWNO, jak się rzeczy mają? Jak trudne kwestie nauki przetłumaczyć na potoczny język? Skąd mamy wziąć wiedzę? Czy wiedza zmieni nasze życie na lepsze, czy na gorsze? Kto weźmie za to odpowiedzialność? Młodzi aktorzy wypowiadają kwestie, których większość z nas nie odważyłaby się powiedzieć głośno. Ale czy nie zdarzyło się nam o nich myśleć?
Ukrycie ludzkiej, jednostkowej perspektywy to największe zło “systemu”. Nasze potrzeby są negowane a pragnienia nie są zaspokajane. Chcemy być wysłuchani, by poświęcono nam czas. Jednocześnie nie potrafimy dać tego innym. System tworzą ludzie; na wiele spraw nie mamy wpływu, ale zbyt chętnie rezygnujemy też z naszej sprawczości. Konstatacja banalna, ale dojmująca i obecna w refleksjach każdego i każdej z nas.
Spektakl jest koprodukcją Teatru Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich i festiwalu Łódź Czterech Kultur.
prapremiera na festiwalu Łódź Czterech Kultur: 11 września 2022
premiera warszawska: 17 września 2022

Udostępnij: