Alfabet Teatru

10-15 lat (klasy 4-8 szkoły podstawowej)

To cykl 4 warsztatów dla grup zorganizowanych, inspirowany podstawowymi elementami składowymi sztuki teatr. Na poszczególnych spotkaniach zapraszamy do twórczego odkrywania teatralnego alfabetu: 

A jak Absolutna umiejętność opowiadania historii – wprowadzi nas w meandry adaptacji tekstu, zabawy w dramaturgię i sztukę opowiadania.

B jak Bardzo przydatna sztuka aktorska – odkryje przed uczestnikami podstawy pracy na scenie, tajniki improwizacji i tworzenia roli

C jak Cudowna scena i jej peryferia – oswoi z przestrzenią sceny, światła i scenografii. Ale odkryje również magię teatru poza sceną, wprowadzając w świat happeningu i performansu.

D jak Dobre brzmienie i Delikatny ruch – to warsztat o dźwięku i ruchu, odkrywaniu rytmu i partytury, choreografii i kompozycji.

Każdy z warsztatów jest jednorazowym doświadczeniem, pełnym teatralnych ćwiczeń, zadań grupowych i twórczych wyzwań. Jeden warsztat trwa ok. 2 godzin. Zachęcamy jednak do kontynuowania cyklu i odkrywania teatru na kolejnych warsztatach.

informacje i zapisy:
ognisko@teatrochoty.pl
tel. +48 605 948 788

 

Udostępnij: