CZAS TRWANIA 60 min
Rekomendacja
wiekowa
od 18 lat

MIĘŚNIE postdramatic brutal circus

„MIĘŚNIE postdramatic brutal circus” to spektakl muzyczny przedstawiający postapokaliptyczną walkę pomiędzy ostatnimi żywymi a potworami w białych garniturach. Przedstawienie zainauguruje plenerową scenę na patio Teatru Ochoty.

Uwaga! W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.

Premiera: 15 czerwca 2017

Mięśnie – zespół muzyczny, twórcy widowisk łączących klimat postpunkowego koncertu z estetyką kabaretu.Twórczość Mięśni wpisuje się w kanon współczesnej piosenki artystycznej czerpiącej z takich gatunków muzycznych, jak funk, rock, punk, a nawet jazz. Sami artyści określają się mianem post-punk theatre funky group.

Zespół po trzech latach istnienia wydał debiutancki album pt. „Mięśnie”, który ukazał się nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ 26 maja 2014 roku. Występowali na Festiwalu Dekonstrukcji Słowa w Częstochowie, w ramach Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach, Festiwalu Konfrontacje Sztuki Kobiecej w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, Festiwalu Otwarta Ząbkowska w Warszawie i 320 metrów pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu. W 2014 zapewnili również oprawę muzyczną do słuchowiska „Przyjdzie Mordor” i nas zje (reż. Paweł Łysak) w Radiu RDC na motywach fabularyzowanego reportażu Ziemowita Szczerka, a w 2015 także do słuchowiska „Implozja” w reż. Pawła Łysaka, na podstawie tekstu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk przygotowanego przez Program 2 Polskiego Radia we współpracy z Teatrem Powszechnym w Warszawie z okazji festiwalu Otwarta Ząbkowska.

Udostępnij: