O nas

Teatr Ochoty to jeden z najmniejszych teatrów miejskich w Warszawie. Od 2010 roku prowadzony jest przez artystów i menedżerów związanych z niezależną grupą Studio Teatralne Koło – dyrektorem Teatru Ochoty jest Joanna Nawrocka, a za kształt artystyczny sceny odpowiada reżyser i dramaturg Koła – Igor Gorzkowski. Doświadczenie z działalności pozarządowej przenosimy na instytucję publiczną; chcemy stworzyć miejsce, które oferuje wysokie wartości artystyczne i rozwija wrażliwość i kreatywność naszych widzów.

Przeprowadzony w latach 2011-2014 remont budynku Teatru Ochoty był jednym z zadań Projektu pt.„Rewitalizacja wybranych obszarów kryzysowych m.st. Warszawy w aspekcie ochrony zabytków, poprawy jakości przestrzeni publicznej oraz społeczno – kulturowym”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013.

Informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej Urzędu m.st. Warszawy:

http://europa.um.warszawa.pl/projekty-miejskie/rewitalizacja-wybranych-obszarow-kryzysowych-mst-warszawy-w-aspekcie-ochrony-zabyt

W 2015 roku teatr powrócił na ul. Reja i prężnie działa na polu artystycznym i edukacyjnym. Równolegle na warszawskiej Pradze działa scena Teatr Soho, na której można zobaczyć koprodukcje teatru i stowarzyszenia tj.„Idiota” i „Tajemniczy klient”.

 

 

Udostępnij: