Ikonka czas trwania 2 godziny
Ikonka liczba uczestników do 30 osób
Ikonka zajęcia bezpłatne

Warsztaty do spektakli

Niepodręcznik teatralny to bezpłatne warsztaty inspirowane tematyką spektakli Teatru Ochoty, przygotowujące do odbioru przedstawienia. Każde z przedstawień prowokuje do zadawania pytań i porusza inne tematy. Zachęcamy do pogłębienia ich problematyki i wspólnego, teatralnego działania. Warsztaty odbywają się w siedzibie teatru, przed przedstawieniem.

 

Warsztat pedagogiczno – teatralny do spektaklu  „Mały ma dziewczynę

Podczas warsztatu zostaną poruszone tematy związane z postrzeganiem innego. W przypadku spektaklu, z odmiennością zmaga się tytułowy Mały, cierpiący na autyzm chłopak, który szuka sposobu na poradzenie sobie z brakiem bliskości i potrzebą przeżywania i doświadczana miłości. Praca nad emocjami będzie wyjściem do poszukiwań odpowiedzi na pytania: w jaki sposób odbieramy ludzi, którzy się od nas różnią? Jak traktujemy odmienność innych osób? Jakie mamy w teatrze środki wyrazu, które pozwolą nam wejść w skórę Małego?

Warsztat pedagogiczno – teatralny do spektaklu „Stalker. Interpretacja

Zbadamy, jak wygląda roztaczana przed nami wizja przyszłości oraz porównamy nasze wizje i pomysły na to, jak będzie wyglądał teatr, świat za 50 lat. Czy przyjdzie nam funkcjonować jedynie w sferze wirtualnej rzeczywistości? Jak wyobrażamy sobie komunikację i relacje międzyludzkie w stechnologizowanym świecie.

Warsztat pedagogiczno – teatralny do spektaklu „We are not superheroes

Głównym tematem warsztatu będzie tożsamość. Będziemy stawiać pytania o miejsce młodych ludzi we współczesnym świecie, ich cele, marzenia i szukać odpowiedzi na pytanie: co jest dla mnie najważniejsze w życiu?

Warsztat pedagogiczno – teatralny do spektaklu „33 powieści, które każdy powinien znać

Warsztaty stworzą przestrzeń do refleksji nad literaturą znaną i bliską uczestnikom warsztatu. Wspólnie, w sposób performatywny, zagłębimy się w świat lektur, które każdy powinien znać.

Warsztaty pedagogiczno – teatralne do spektaklu „Triatlon

Każdy jest aktorem w teatrze codzienności, podczas warsztatów uczestnicy wezmą udział w rozgrzewce teatralnej oraz inspirując się przestrzenią Teatru Ochoty wcielą się w rolę dramaturgów tworząc własne mini historie, które mogłyby zdarzyć się nie tylko w naszym teatrze.

Warsztaty pedagogiczno – teatralne do spektaklu „Life is cruel, people are bad czyli życie jest ciężkie

Czy spektakl musi być skończoną całością? Czy też może funkcjonować za każdym razem w innej postaci? Podczas warsztatów uczestnicy zbliżą się do narzędzia teatralnego jakim jest sztuka improwizacji. Wspólnie stworzymy nasz własny kolaż teatralny inspirując się tak często wypowiadanym przez nas zdaniem „Życie jest ciężkie…”

 

Udostępnij: