Warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli przedszkolnych „Ławice i kontenery”

W ramach cyklu warsztatów „Roztańczone rodziny” proponujemy działania warsztatowe z obszaru świadomości ciała dla nauczycielek i nauczycieli przedszkolnych.
Aby wesprzeć kadry przedszkolne w budowaniu narzędziownika ruchowej pracy z dziećmi, proponujemy warsztaty, podczas których osoby pracujące na codzień w przedszkolach będą mogły poznać współczesne metody pracy z ciałem i ruchem, a tym samym poszerzyć własne metodyki edukacyjne. Intencją warsztatów jest wzmocnienie kreatywnego impulsu wśród uczestniczek i uczestników oraz zainspirowanie ich do wprowadzenia elementów świadomej pracy z ciałem i zabaw choreograficznych w codziennej pracy z dziećmi.

Scenariusz warsztatów oparty będzie na wieloletnim doświadczeniu tworzenia spektakli tanecznych i prowadzenia warsztatów dla dzieci i rodzin. Spotkanie będzie okazją do zagłębienia się w doświadczenie i wytwarzanie otaczającej nas rzeczywistości poprzez ciało. Zmapujemy również wyzwania i możliwości jakie stwarza przedszkolna codzienność w kontekście praktyk ruchowych. Zobaczymy jak codzienne, proste aktywności mogą wzmocnić fizyczno-emocjonalne zasoby opiekuńcze i liderskie.
Agenda warsztatów:

Ławice i kontenery

Udostępnij: