Ikonka
TERMIN
Ikonka
WIEK UCZESTNIKÓW 14-18 lat
Ikonka
OPŁATY 450 zł
Ikonka
ILOŚĆ MIEJSC 14

Iskra

Letnia pracownia artystyczna dla młodych twórców

Wymęczeni światem wirtualnym, ale zafascynowani jego możliwościami, proponujemy intensywny kurs pełen inspirujących narzędzi. Jak artyści i artystki radzą sobie ze zdalną pracą? Czy działanie w grupie jest możliwe na odległość? Jak wygląda sztuka z zachowaniem społecznego dystansu? Na co pozwala nam twórcza samotność a na co współobecność?

Odbędziemy podróż poprzez przykłady zdalnej i zbiorowej pracy –  wideo art, sztuka performansu, nagrania terenowe, dźwiękowe spacery, instalacje przestrzenne. Wykorzystamy wszystko to, co mamy w zasięgu ręki poza światem wirtualnym, jednocześnie korzystając z narzędzi i komunikacji które daje nam sieć. Przyjrzymy się jak możemy użyć tych nowych umiejętności w działaniu teatralnym na scenie. Ale spróbujemy też z niej wyskoczyć.

Finałem laboratorium będzie seria multimedialnych działań przygotowanych w przestrzeni teatru na zakończenie warsztatów.

Prowadzący: Sebastian Świąder i Michał Domański

Podczas organizacji działań bierzemy pod uwagę aktualne wytyczne epidemiologiczne i sanitarne. W trosce o bezpieczeństwo uczestników i instruktorów pracujemy w mniejszych grupach i zapewniamy środki do dezynfekcji. Przestrzenie pracy będą odpowiednio przygotowane i zdezynfekowane.
Udostępnij: