Premiera spektaklu „1970”

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na pokaz premierowy spektaklu 1970
26.09, godzina 17:00 i 19:00

Spektakl jest finałem intensywnych warsztatów uczestników i uczestniczek dwóch teatralnych Ognisk: „U Machulskich” i Teatru Ochoty, zainicjowanych w ramach obchodów 50-lecia Teatru Ochoty.

————

W 1970 roku Halina i Jan Machulscy założyli legendarny Teatr Ochoty, niedługo potem powołali do życia Ognisko Teatralne. 50 lat później, zapraszając do współpracy grupę młodych ludzi, chcemy przyjrzeć się temu wydarzeniu, ale także szeregowi innych, które miały miejsce w 1970 roku.

Chcemy, by młodzi ludzie zetknęli się z dokumentami, zdjęciami i opowieściami z tego czasu. Ich sposób patrzenia na to, co wydarzyło się w 1970 roku, ma być punktem wyjścia do powstania spektaklu. Przełom lat 60-tych i 70-tych to czas ogromnych zmian, moment rodzenia się radykalnych idei. Jedną z nich był Teatr Ochoty, w pełni otwarty na widza, oparty na dialogu i eksperymentujący. Chcemy naszym spektaklem sięgnąć w przeszłość, żeby sprawdzić trwałość tych idei i opowiedzieć za jego pośrednictwem o dzisiejszej rzeczywistości.

Reżyseria: Wojciech Faruga

Współpraca pedagogiczna/dramaturgiczna: Dorota Kowalkowska

Współpraca pedagogiczna – Ognisko „U Machulskich” przy ASSITEJ: Sebastian Królikowski

Współpraca pedagogiczna – Ognisko Teatru Ochoty: Michał Domański

Choreografia: Krystian Łysoń

Muzyka: Sebastian Świąder

Występują i współtworzą scenariusz: Matylda Dworakowska, Patrycja Feliszek, Antoni Frączek, Zofia Kacprzak, Paulina Kaniewska, Agata Kok, Agata Krawczyk, Maria Kresa, Dominika Mandes, Julia Mazur, Nina Merk, Zuzanna Piwowar, Alicja Rasztawicka, Jan Rogaliński, Kalina Siudek, Alicja Sokół, Natalia Stencel, Maciej Zawada, Zofia Zyblewska.

(Uczestniczki i uczestnicy Ogniska Teatralnego „U Machulskich” przy Polskim Ośrodku ASSITEJ i Ogniska Teatralnego Teatru Ochoty)

Partner projektu: Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ

Przedsięwzięcie jest częścią obchodów 50-lecia Teatru Ochoty, projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.