Głośne czytanie czeskiej literatury

14 października 2017 o godz. 18 zapraszamy do Teatru Ochoty na Głośne Czytanie literatury czeskiej. Fragmenty powieści Miroslava Pecha, Evžena Bočeka, Petra Stančíka i Ludvíka Vaculíka przeczytają Paulina Komenda, Michalina Łabacz oraz Maciej Cymorek, Marcin Kowalczyk i Krzysztof Wach. Finałem wieczoru będzie spotkanie z Miroslavem Pechem, które poprowadzi autor bloga Kurzojady, Wojciech Szot. Rozmowa odbędzie się o godz. 20 w nowo otwartej klubokawiarni przy Teatrze, Królestwo WWA.

Głośne Czytanie to idea, która patronować będzie projektom literackim w Teatrze Ochoty. Do organizowania wydarzeń (czytań, dyskusji, spotkań z autorami, spacerów literackich) zapraszamy wydawnictwa, instytucje i samych widzów. Teatr Ochoty zaproponuje własny program – comiesięczne głośne czytanie fragmentów literackich, z udziałem aktorów, pisarzy, tłumaczy i blogerów.

Partnerem pierwszego czytania jest wydawnictwo Stara Szkoła, która w swej ofercie ma przede wszystkim współczesną literaturę czeską dla dorosłych i młodzieży. Opiekę artystyczną nad czytaniem sprawuje Igor Gorzkowski; on też dokonał wyboru tekstów z książek: „Uczniowie Cobaina” Pecha, „Ostatnia arystokratka” Bočeka, „Młyn do mumii” Stančíka i „Siekiera” Vaculíka. Widzowie spotkają się z aktorami w niedostępnych na co dzień dla publiczności przestrzeniach Teatru Ochoty.

Kolejne Głośne Czytanie odbędzie się 25 listopada 2017 r. – tym razem mistrzowie słowa czytać będą nowy kanon literackiej klasyki. W styczniu 2018 r. zaprosimy na spotkanie z mniej znaną twórczością Tove Jansson, autorki serii o Muminkach. O wiosenno-letniej edycji Głośnych Czytań poinformujemy wkrótce.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Udostępnij: