CZAS TRWANIA 105 min
Rekomendacja
wiekowa
od lat 8

Głośne czytanie baśni Leśmiana

Uwaga! Informujemy, że na czytanie 30 października została już zamknięta lista rezerwacji. Zapraszamy na kolejne czytania!

Magiczny wieczór z baśniami Bolesława Leśmiana: premiera nowej edycji „Klechd sezamowych” z ilustracjami Jana Lenicy.

Są takie krainy, które fascynują zarówno dzieci jak i dorosłych. Tym razem Teatr Ochoty zamieni się w magiczny świat dawnych opowieści z dalekiej Persji, dzięki Głośnemu czytaniu „Klech sezamowych” Bolesława Leśmiana.

Podczas premiery najnowszej książki Wydawnictwa Dwie Siostry miłośnicy baśni przeniosą się do krainy sułtanów i pięknych księżniczek, czarodziejów i derwiszów, zbójców i potężnych duchów spełniających życzenia.

Jedną z orientalnych baśni Bolesława Leśmiana przeczyta Iwona Bielska, aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Czytaniu towarzyszyć będzie tajemniczy teatr cieni przygotowany przez Michała Domańskiego, aktora i instruktora w Ognisku Teatralnym Teatru Ochoty, a orientalną atmosferę spotęgują efekty dźwiękowe i oprawa muzyczna w wykonaniu Jakuba Buchnera.

W drugiej części wieczoru o baśniowej twórczości Bolesława Leśmiana z właściwym sobie znawstwem i swadą opowie profesor Grzegorz Leszczyński, wybitny specjalista w dziedzinie literatury dziecięcej, kierownik Zakładu Literatury Popularnej, Dziecięcej i Młodzieżowej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Aby poczuć w pełni perski klimat, na uczestników czytania będzie czekać orientalny poczęstunek: przekąski i wino.

Zapraszamy dzieci od 8 roku życia, młodzież i dorosłych.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na adres mailowy: k.domanska@wydawnictwodwiesiostry.pl

Udostępnij: