Nagroda im. Haliny Machulskiej 2021

W 2020 roku, świętując jubileusz 50 lecia naszego Teatru, powołaliśmy nagrodę imienia Haliny Machulskiej. Będziemy nagradzać nią artystki i artystów, pedagogów i pedagożki, osoby zajmujące się edukacją teatralną i artystyczną, którzy swoją pracą inicjują i konsekwentnie pielęgnują działania twórczych społeczności.

W zeszłym roku Nagrodę im. Haliny Machulskiej przyznaliśmy trzem wyjątkowym pedagożkom teatru: Aleksandrze Barczyk, Dorocie Kowalkowskiej oraz Grażynie Wydrowskiej.

Zapraszamy do odsłuchania podcastów z laureatkami, w których opowiadają o swojej pracy.

Przyznając Nagrodę im. Haliny Machulskiej, zależy nam na uhonorowaniu osób, które inspirują do samodzielnej pracy i rozwoju, nie zatrzymując się wyłącznie na spektakularnych efektach scenicznych.

Chcemy tą nagrodą podkreślić rolę sztuki jako narzędzia inkluzywnego, wzmacniającego więzi i uwrażliwiającego społecznie. Jednocześnie działaniem tym pragniemy wyeksponować postać założycielki Teatru i jej dorobek.

Nagroda ma wymiar finansowy a laureatów wybierać będzie kapituła złożona z ekspertów w dziedzinie edukacji i pedagogiki teatralnej.

Udostępnij: