Nowości sezonu 2017/2018

„Zatoka suma” w reżyserii Agaty Dyczko oraz baśniowy spektakl Anny Wieczur-Bluszcz na podstawie tekstu Grzegorza Staszaka – oto premierowe plany Teatru Ochoty na sezon 2017/2018. Obsady obu przedstawień zasilą laureaci konkursu „Polowanie na motyle” dla młodych twórców teatralnych. Zakończyliśmy poszukiwania aktorów i tancerzy do spektaklu Agaty Dyczko, aktorską edycję motyli dedykowaną produkcji Anny Wieczur-Bluszcz teatr ogłosi na początku września.

Spektakle Teatru Ochoty w przyszłym sezonie, podobnie jak zdecydowana większość dotychczasowych przedstawień, powstaną na kanwie autorskich scenariuszy. Inspiracją do pracy teatralnej Agaty Dyczko jest książka „Pięć wcieleń kobiety w teatrze nō” Jadwigi Rodowicz. Jak zapowiada reżyserka, głównym wątkiem sztuki będą różne jakości i oblicza kobiecości.

Z kolei Anna Wieczur-Bluszcz wraz z dramatopisarzem Grzegorzem Staszakiem zbada dziecięce lęki i marzenia oraz ich wpływ na nasze postrzeganie świata w dorosłym życiu. Czy zatrute jabłka dzierżą w ręku tylko złe królowe? Czy dzielni królewicze zawsze wybudzają śpiące królewny ze snu? Reżyserka poszuka odpowiedzi na te pytania w baśniowej estetyce oraz osobistych doświadczeniach i wspomnieniach zespołu aktorskiego.

Teatr planuje również spektakl dla najmłodszych widzów teatralnych zrealizowany pod okiem pedagoga teatralnego wyłonionego w edukacyjnej edycji „Polowania na motyle” oraz cykl projektów książkowych „Głośne czytanie”, które powstaną z myślą o inicjatywach społecznych. O charakterze jednej z ostatnich odsłon „Głośnego czytania” zadecyduje wybrana organizacja pozarządowa, instytucja, wydawnictwo lub po prostu grupa widzów. – Czekamy na Wasze propozycje książek, miejsc i formy prezentacji ulubionej literatury. Pokażcie nam jak, gdzie i co lubicie czytać! – namawiają twórcy przyszłego cyklu.

Udostępnij: