Ikonka
termin spotkań czwartek, 17:00 - 20:00
Ikonka
wiek uczestników 17+
Ikonka
składka organizacyjna 200zł/miesiąc
Ikonka
uwagi grupa dla osób z doświadczeniem teatralnym w Ognisku lub poza Ogniskiem

START-UP 1.0

strzalka-right-white Następny

START-UP to propozycja działania przeznaczona dla osób które skończyły  ostatni rok w najstarszej grupie wiekowej Ogniska Teatralnego lub mają już doświadczenie pracy na innych warsztatach i grupach teatralnych poza naszym Teatrem.

START-UP jest dla wszystkich zafascynowanych sztukami scenicznymi, szukających dalszej drogi, zastanawiających się jak wykorzystać zdobyte do tej pory doświadczenie. START-UP nie jest kolejną grupą zajęć. To przestrzeń samodzielnej pracy, dojrzewania indywidualnych i zbiorowych pomysłów na teatralną praktykę.

Myślimy o nim bardziej jako inkubatorze, gdzie mogą powstać i wyruszyć w dalszą drogę grupy teatralne, zespoły artystyczne, twórcze kolektywy. Cotygodniowe spotkania są pretekstem do wymiany pomysłów i doświadczeń, gromadzenia inspiracji i dobrych praktyk. Wspólnie przyjrzymy się warsztatowym potrzebom, podzielimy się narzędziami i metodami pracy teatrów offowych, zaplanujemy spotkania i wizyty studyjne z artystami i artystkami, którzy obrali drogę niezależności.

Celem grupy jest samodzielne stworzenie spektaklu/performansu/pokazu od początku do końca, w oparciu o zasoby grupy, pod opieką merytoryczną artystów i pedagogów teatru współpracujących z Ogniskiem Teatralnym.

opieka: Iga Dzięgielewska, Sebastian Świąder

Grupa spotyka się w trybie 3h/tydzień.

UWAGA! W ramach spotkań przewidujemy przestrzeń na samodzielną pracę uczestników w przestrzeni Teatru i poza nim.

Nasz inkubator jest zaplanowany na dwa lata, po roku STARTUP 1.0 grupa przeskakuje w tryb START-UP 2.0, w trakcie którego planujemy eksploatację stworzonego spektaklu i planujemy kolejne działania.