CZAS TRWANIA 120 min

Spacery sensoryczne

Zapraszamy na cykl spacerów sensorycznych, czyli wydarzeń towarzyszących spektaklowi Pustostany w reż. Hanny Kłoszewskiej. Spacery będą okazją do spotkania widzów i widzek teatralnych z przestrzenią miasta. Inspiracją do wydarzenia jest spektakl, a także sama książka autorstwa Doroty Kotas. Kwiecień to miesiąc intensywnego rozbudzania się przyrody, zabarwiania przestrzeni soczystością, komponowania szerokiej gamy ptasich śpiewów, owadzich tańców. Nasze spacery to chęć spojrzenia na miasto poszczególnymi zmysłami, skupienia się na zapachach, fakturach, dźwiękach, obrazach widzialnych i niewidzialnych w mikro i makro skali.

W spacerach będziemy poszukiwać nieoczywistych spojrzeń na tkankę miasta. Interesują nas codzienne historie, niekoniecznie podążanie szlakiem zabytków i wielkich narracji.

Nasze spacery są wydarzeniami interaktywnymi. Stawiamy na wspólne doświadczanie i działanie. Spacery adresujemy do szerokiego grona odbiorców. Bliskie nam jest myślenie o działaniach przyjaznych sensorycznie, otwartych na osoby neuroróżnorodne, gwarantujące bezpieczeństwo. Możesz liczyć na impulsy sprzyjające ukojeniu.

Wyprawy będą dedykowane sąsiadom, mieszkankom w różnym wieku i będą nastawione na doświadczeniowe badanie okolicy. Każdorazowo w jednym, ok. 2 godzinnym spacerze może wziąć udział 20 osób. Prowadzący spacer – zaproszeni do realizacji przedsięwzięcia pedagodzy i pedagożki teatru oraz  pisarze i pisarki – przeprowadzą uczestników przez doświadczenie bycia w mieście, dzieląc się swoim wyjątkowym sposobem spojrzenia na rzeczywistość, otwierając się na nowe sposoby bycia i pochłaniania najbliższej przestrzeni.

Udostępnij: