CZAS TRWANIA 120
Rekomendacja
wiekowa
od lat 16

Głośne czytanie Tove Jansson

Najbliższa edycja Głośnego czytania, która odbędzie się 13 stycznia 2018 roku, została poświęcona Tove Jansson. Dzięki współpracy z Wydawnictwem Marginesy będzie można poznać mniej znane utwory pisarki, kierowane do dorosłych czytelników. Kobieca literatura, jakże inaczej, w kobiecym wykonaniu aktorek znanych z mistrzowskich realizacji teatralnych, filmowych i radiowych.

18:00 | czytanie w zakamarkach Teatru Ochoty
Fragmenty „Wiadomości”, „Córki rzeźbiarza”, „Słonecznego miasta” Tove Jansson, biografii „Tove Jansson. Mama Muminków” Boel Westin oraz „Listów Tove Jansson” Boel Westin i Helen Svensson przeczytają Dorota Landowska, Aleksandra Pisula, Elżbieta Kępińska i Wiktoria Gorodeckaja.

20:00 | sztuka przekładu – spotkanie z Justyną Czechowską
Spotkanie z autorką przekładów twórczości Tove Jansson na język polski, tłumaczką ze szwedzkiego i norweskiego, poprowadzi Olga Wróbel (blog Kurzojady). Porozmawiamy o doświadczeniach związanych z przekładaniem tej właśnie pisarki na język polski, ale też o pracy tłumaczek i tłumaczy w ogóle – co jest trudne, a co przyjemne? Czy każdy, kto dobrze zna język obcy poradzi sobie w tym zawodzie? Jaka jest pozycja tłumaczek i tłumaczy na rynku polskim, czy ich praca jest doceniana? Czy autorzy przekładów są równi autorowi?

Wstęp wolny!

Udostępnij: