Głośne czytanie nowego kanonu

Zapraszamy na trzecią odsłonę projektu „Głośne czytanie”. Tym razem sięgamy po nowy kanon literackiej klasyki.

Fragmenty powieści Maxa Blechera, Raymonda Queneau, Stefana Zweiga, Victora Serge’a, Leonarda Sciascii przeczytają Ewa Konstancja Bułhak, Janusz Nowicki, Andrzej Mastalerz i Bartosz Mazur. Finałem wieczoru będzie spotkanie z Grzegorzem Uzdańskim, pisarzem i nauczycielem, przetwarzającym klasykę w Nowe Wiersze Sławnych Poetów, które poprowadzi autorka bloga Kurzojady, Olga Wróbel.

Zapraszamy na rozmowę o znaczeniu słowa „kanon”, o tym jakich uznanych pisarzy warto czytać (i jak to robić), a o jakich lepiej już zapomnieć, co z szeroko rozumianej klasyki podsuwać dzieciom i co właściwie powinna zawierać w sobie dobra lektura szkolna. Macie ochotę powspominać z nami Nemeczka, żującego bohatersko kit?

„Głośne czytanie” to idea, która patronować będzie projektom literackim w Teatrze Ochoty. Do organizowania wydarzeń (czytań, dyskusji, spotkań z autorami, spacerów literackich) zapraszamy wydawnictwa, instytucje i samych widzów. Teatr Ochoty zaproponuje własny program – comiesięczne głośne czytanie fragmentów literackich, z udziałem aktorów, pisarzy, tłumaczy i blogerów.

 

Udostępnij: