CZAS TRWANIA 50 minut
Rekomendacja
wiekowa
rodziny z dziećmi 0,5-2 lat

Księżycowo | premiera

A gdyby tak… oderwać się na chwilę od ziemi i przenieść do niezwykłej krainy? Krainy, w której można przytulić się do miękkiego kaktusa i zobaczyć oddychającą skałę. Szybko się wówczas okaże, że do poznawania świata wcale nie potrzebujemy słów.

„Księżycowo” to interaktywny spektakl dla rodzin z dziećmi do 2 roku życia. Świat, odkrywany przez twórczynie za pomocą ruchu, powstał z inspiracji dziełami Cèsara Manrique i krajobrazem wyspy Lanzarote. Jej wulkaniczny i surowy charakter, połączony z tamtejszymi projektami artysty, tworzą pejzaż rodem z księżyca. Zastygła lawa, ogród kaktusów czy podziemne jezioro ukryte w jaskini to elementy scenerii równie fascynujące, co trudno dostępne dla najmłodszych dzieci. W tym spektaklu jednak wszystkie z nich mogą stać się przedmiotem twórczej zabawy, uruchomiającym dziecięcą wyobraźnię.

Harmonijne funkcjonowanie człowieka i natury było jednym z założeń działalności Cèsara Manrique. Podobnie dzieje się w „Księżycowie” – dzięki swojej instalacyjnej formie zarówno artystki, jak i widzowie, stają się częścią wykreowanego świata. Dlatego nie jest to spektakl jedynie do oglądania. Równie ważne jest działanie oparte na wrażliwości i twórczej sprawczości uczestników. Zapraszając do niespiesznego odkrywania przestrzeni spektaklu kolektyw stara się odpowiedzieć na współczesny problem przebodźcowania. Jednocześnie, pobudzenie wyobraźni i ekspresji uczestników w tak niecodziennych warunkach może stać się okazją do rodzinnego spotkania i zacieśnienia więzi między dzieckiem i dorosłym.

Spektakl został stworzony z myślą o rodzinach – opiekun i dziecko są dla siebie nawzajem przewodnikami po księżycowej krainie. Dorosłych ostrzegamy – w trakcie spektaklu może obudzić się w Was dziecko, a nowe spojrzenie na rzeczywistość sprawi, że wcale nie będziecie chcieli wracać do dorosłego życia!

Udostępnij: