„Księżycowo” na festiwalu Sztuka Szuka Malucha

Festiwal „Sztuka Szuka Malucha” w Poznaniu został otwarty w tym roku spektaklem „Księżycowo” kolektywu Holobiont. To wspólna produkcja Teatru Ochoty i Art Fraction Foundation. Obecność na tym najważniejszym festiwalu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz niezwykle ciepłe przyjęcie świadczą o docenieniu przez publiczność pracy twórców „Księżycowo”.

Ten interaktywny spektakl dla rodzin z dziećmi do 2 roku życia powstał z inspiracji naturą i architekturą wyspy Lanzarote oraz twórczością Cèsara Manrique. Spektakl bez użycia słów, zapraszający do niespiesznego odkrywania wykreowanego świata, odpowiada na współczesny problem przebodźcowania. Budząc wyobraźnię i ekspresję uczestników, stwarza przestrzeń do rodzinnego spotkania i zacieśnienia więzi między dzieckiem i dorosłym.

Sztuka Szuka Malucha to pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych, czyli dla dzieci poniżej piątego roku życia oraz ich opiekunów. Jest to jednocześnie najstarsze w Polsce międzynarodowe wydarzenie w pełni poświęcone praktyce artystycznej skupiającej się na rodzinach z bardzo małymi dziećmi. Festiwal odbywa się w Poznaniu nieprzerwanie od 2006 roku.

Najbliższe pokazy spektaklu we wrześniu. Serdecznie zapraszamy!