Nagroda m.st. Warszawy dla Haliny Machulskiej!

Hołd dla wybitnej artystki, pedagożki i naszej matronki!

Pragniemy podzielić się wyjątkową wiadomością – Halina Machulska, uznana aktorka, reżyserka oraz znakomita pedagożka, została laureatką prestiżowej Nagrody m.st. Warszawy. To wyróżnienie jest owocem jej długoletniej, poświęconej pracy nad rozwojem kultury i edukacji w naszej stolicy.

Termin zgłoszeń 2023: 3 listopada 2023

Jako pomysłodawczyni i wieloletnia dyrektorka Ogniska Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży, Halina Machulska nie tylko wykreowała przestrzeń teatralną dla młodych talentów, ale również wzbogaciła Warszawę o pokolenia wrażliwych odbiorców sztuki. Jej misja edukacyjna wykraczała poza scenę, dając szanse na rozwój nie tylko przyszłych aktorów, ale także dziennikarzy, menedżerów, prawników i pedagogów.

Nagroda m.st. Warszawy to wyraz uznania i wdzięczności za lata oddania sztuce oraz wychowania przyszłych pokoleń artystów i edukatorów. Laureatka nie mogła osobiście odebrać tego wyróżnienia, dlatego Nagroda została przekazana w ręce Juliusza Machulskiego, syna Haliny Machulskiej.

Nagroda m.st. Warszawy przyznawana jest osobom oraz zespołom osób szczególnie zasłużonym dla m. st. Warszawy.

Wykaz wszystkich osób nagrodzonych znajduje się TUTAJ.


Pragniemy również przypomnieć, że wciąż trwa nabór zgłoszeń do tegorocznej NAGRODY IM. HALINY MACHUSLKIEJ!

– Na zgłoszenia czekamy do 30 października 2023 r.
– Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Konkurs skierowany jest do osób pracujących  z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi według zasad bliskich patronce Nagrody. Pragniemy doceniać długofalową pracę, zrównującą szanse, dającą szerokie spektrum narzędzi i skupioną na procesie i rozwoju wszystkich uczestników.

Nagroda ma wymiar finansowy, a wyboru dokonywać będzie Kapituła złożona z laureatek poprzednich edycji Nagrody, ekspertek w dziedzinie edukacji i pedagogiki teatralnej.

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego