CZAS TRWANIA 120 min.
Rekomendacja
wiekowa
od 16 lat

Głośne czytanie Szymborskiej i Herberta

Najbliższe spotkanie z cyklu „Głośne czytanie” w Teatrze Ochoty dedykujemy twórczości Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta.

„Czytamy listy umarłych jak bezradni bogowie, / ale jednak bogowie, bo znamy późniejsze daty”, pisała Wisława Szymborska w wierszu “Listy umarłych”. Nakładem wydawnictwa a5 ukazała się książka niezwykła – zbiór listów Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta opracowany przez Ryszarda Krynickiego. Lektura porywająca błyskotliwością i erudycją, ale też miłosną grą dwojga poetów. O tym epizodzie z ich życia wiedziało niewiele osób. Dziś, w Roku Herberta patrzymy wnikliwiej na jego twórczość i przyglądamy się biografii. Wielką, nie tylko w przenośni, pomocą jest dla nas biografia poety, autorstwa Andrzeja Franaszka (wyd. Znak), będąca fascynującą opowieścią o człowieku, który nie poddaje się prostym klasyfikacjom.

Fragmenty korespondencji poetów, serdecznych przyjaciół i współpracowników oraz wybrane wiersze przeczytają aktorzy Teatru Narodowego, Magdalena Warzecha i Mariusz Bonaszewski.

O poezji, miłości i historii będziemy również rozmawiać z biografem Herberta, Andrzejem Franaszkiem i biografką Wisławy Szymborskiej, Anną Bikont.

Udostępnij: