Rekomendacja
wiekowa
od 18 lat

Ghosttown

Wczoraj sprzątałam twoje zabawki, a dziś stoisz przede mną taki srogi, z zarośniętą twarzą i mówisz mi, że idziesz na wojnę. Nie możesz, nie pozwalam, zabraniam. Jeśli to zrobisz – umrę. Jeśli on to zrobi – nie pozwólcie mu przychodzić na mój grób.

Maria – pielęgniarka wojskowa oraz oddana matka i żona – budzi się na peronie mrocznego, obcego miasta. Niczego nie pamięta, niczego nie rozpoznaje. Przemierzając opustoszałe ulice, w końcu trafia do domu, w którym powoli odkrywa przerażającą tajemnicę swojego losu i powody, dla których znalazła się w GHOSTTOWN. Czy upragniona prawda rzeczywiście przyniesie ukojenie?

Prapremierowe czytanie dramatu Grzegorza Staszaka, napisanego specjalnie na potrzeby „Strasznego sezonu” w Teatrze Ochoty. Młody autor, znany widzom z jednoaktówki „Rocznica”, granej w ramach spektaklu „Triatlon”, kolejny raz przygląda się niszczącej sile rodziny. Tym razem jednak, znane antyczne archetypy zostają przefiltrowane przez obrazy kina grozy. Fani gatunku z pewnością odnajdą tu echa klasyki, takiej jak „Drabina Jakubowa” Adriana Lyne’a i „Pająk” Davida Cronenberga, czy powiew nowości w postaci nawiązań do głośnych ostatnio seriali „Stranger Things” i „American Horror Story”.

Udostępnij: