CZAS TRWANIA 60 minut

Czytamy gdzie indziej w warszawskich teatrach

„Czytamy gdzie indziej” była niegdyś imprezą cykliczną, podczas której spacerowaliśmy po warszawskich dzielnicach: Ochocie, Saskiej Kępie, Powiślu czy Żoliborzu. Znakiem rozpoznawczym akcji stały się grupki znajomych, rodziny lub samotnie spacerujący miłośnicy dobrej książki zaglądający do nietypowych zakamarków miasta w poszukiwaniu literackiej przygody.
W tym roku Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło przyłączyło się do warszawskich obchodów jubileuszów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Julii Hartwig, Stanisława Lema, Cypriana Norwida i Tadeusza Różewicza. W lipcu zaprosiliśmy do odkrycia nieznanych, nieoczywistych i na co dzień niedostępnych przestrzeni Starego i Nowego Miasta.
Czytanie jubilatów i odkrywanie tajemniczych miejsc będziemy kontynuować podczas pięciu jesiennych poniedziałków (20, 27.09 i 4, 11 i 18.10).
Tym razem zaprosimy czytelników i czytelniczki do odwiedzenia pięciu warszawskich teatrów i poznania ich z zupełnie innej perspektywy – nie sceny i widowni, lecz niedostępnych na co dzień kulis, korytarzy i teatralnych zakamarków, do których wprowadzą nas aktorzy i aktorki pracujący tam na co dzień.
Obudźmy wspólnie duchy teatrów i literaturę pięciorga wybitnych jubilatów!
Udostępnij: