Sztuka mówienia #wygrajsłowem
Jak przemawiać, by porywać do działania? Jak skutecznie przekazywać treści i lepiej komunikować się z innymi? Sztuki mówienia można się nauczyć!
Projekt „Sztuka mówienia #wygrajsłowem” uczy jak przemawiać, by zainteresować i zaangażować słuchaczy. Niedoceniana w procesie edukacji retoryka jest umiejętnością niezwykle przydatną w codziennym życiu: w kontaktach ze znajomymi, nauczycielami, wykładowcami, współpracownikami, wreszcie z szerszą publicznością. W sześciu krótkich tutorialach dr hab. Jacek Wasilewski – wykładowca, medioznawca, dziennikarz i specjalista w dziedzinie wystąpień publicznych, przedstawia zasady tworzenia interesujących przemówień. Opanowanie tych prostych reguł doda mówcom pewności i pomoże aktywnie uczestniczyć w debacie publicznej. Tutoriale będą dostępne na stronie projektu: publica.pl/sztuka-mowienia Od 18 października będzie można zobaczyć pierwszy film cyklu.
„Nasza przyszłość i przeszłość zawiera się w słowach”
Projekt zakończy „Bitwa przemówień” – wydarzenie, podczas którego uczestnicy (wśród nich m.in. artyści, trenerzy i publicyści) zmierzą się z najważniejszymi polskimi przemówieniami ostatniego 25-lecia. Zaprezentują własne interpretacje wystąpień, które wpłynęły na kształt naszej wolności i demokracji – pamiętnych mów Tadeusza Mazowieckiego, Lecha Wałęsy, Jana Pawła II, Lecha Kaczyńskiego czy Bronisława Komorowskiego, które znalazły się w książce „10/25. Momenty definiujące współczesną Polskę”. „Bitwa przemówień” rozegra się 23 listopada w Klubokawiarni Kwadratowa w Teatrze Ochoty. Szczegóły wkrótce.
Strona internetowa projektu: publica.pl/sztuka-mowienia