CZAS TRWANIA 90 minut
Rekomendacja
wiekowa
16+
Ikonka
Spektakl w konwencji stand-upu

Schwarzcharakterki

“Bądź przyjemna”, “złość piękności szkodzi”, “jaka nieelegancka mowa”, “taka pani niemiła” – znacie to skądś? Czy zdarza się, że przez tłumione emocje mózg wam czasem eksploduje? A może zastygłe w bezradnym otępieniu szukacie ukojenia w dziesiątym pączku z lukrem? Zamiast gadać pod nosem, beblać, bełkotać same do siebie – dołączcie do nas: antybohaterek. Uwolnijmy frustrację. Ten gniew. Pozwólmy sobie na to, a świat nabierze nowych barw. Serio.

Zapraszamy na “Schwarzcharakterki” – spektakl, który łącząc elementy stand-up’u, czarnej komedii i groteski, opowiada o kobiecym prawie do bycia sobą w gniewie. Postaci nie wpisują się w stereotyp łagodnej kobiecości, z różnych powodów mają dość, ich ciała krzyczą, a tłumiona przez lata złość domaga się uwagi.

Przyjrzymy się nadużyciom wobec kobiet; nadużyciom, które są usprawiedliwiane tradycją, które od tylu lat bywają standardem traktowania, które są tolerowane obyczajowo.

Przygotujcie się na pełen autoironii, tragikomiczny rollercoaster. Aktorki staną w obronie podstawowego prawa swoich postaci – do wyrażania siebie.

„Schwarzcharakterki” w reżyserii Julii Mark to druga, po kieleckiej prapremierze, inscenizacja błyskotliwego, przewrotnego tekstu Martyny Wawrzyniak, który w 2021 roku znalazł się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Muzykę napisał Wiktor Stokowski (“Pożar w Burdelu”). W role antybohaterek wcielają się Hanka Chojnacka – Gościniak i Katarzyna Anzorge.

Udostępnij: