CZAS TRWANIA 105 min
Rekomendacja
wiekowa
od 12 lat

Kalino malino czerwona jagodo – Dzień Teatru Publicznego

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Sprzedaż biletów w cenie 500 groszy odbędzie się 13 maja 2017 od godziny 10.00 w kasie Teatru Ochoty. Ilość miejsc ograniczona. Jedna osoba może maksymalnie zakupić jednorazowo dwa bilety.

“Kiedyś to ja miałam nogi” – wzdycha Józia. I nagle cztery stare, schorowane, zmęczone życiem baby przenoszą się w czasie. Poznajemy historię ich życia, ale przede wszystkim młodzieńczych miłości. Młodość i starość, dojrzałość i naiwność, męskość i kobiecość, radość i tęsknota – przeplatają się w pieśniach, wspomnieniach i muzyce, budujących tą ponadczasową opowieść. Gdy kobiety wrócą na swoje stałe miejsce na ławce przed chatą, będą znowu stare, ale wspomnienia dodadzą im sił, by przeżyć kolejny dzień.

Spektakl “Kalino malino czerwona jagodo” to kolorowa, radosna i wzruszająca opowieść o kurpiowskich kobietach, w której wiele współczesnych dziewczyn odnajdzie także fragmenty własnych historii.

Cztery młode aktorki: Aleksandra Grzelak, Olga Omeljaniec, Natalia Sikora i Diana Zamojska, grają osiem, a nawet 12 oddzielnych ról żeńskich i męskich. Perfekcyjnie realizują losy i tworzą charaktery rozmaitych osób, młodych i starych, wspominających to, co przeżyte, i układających sobie to, co przyszłe, na miarę marzeń.

 

Udostępnij: