Rekomendacja
wiekowa
7-12

Hadwa-O!

Teatr naukowy w Teatrze Soho to cykl przedstawień teatralnych dla dzieci połączonych z interaktywnymi warsztatami stworzony przez autorów projektu “Pogromcy baśni i legend”, Bartosza Mazura i Mikołaja Tabako. Spektakle adresowane są do grup dziecięcych od 7 do 12 roku życia oraz do grup rodzinnych. Pierwszym tematem “Teatru naukowego” będzie woda. Woda to życie, nasze ciało, nasz mózg. Obowiązki i przyjemności. Jak to się dzieje ,że mamy wodę w kranie? Co to jest ciśnienie? Jak oczyścić wodę i jak ją transportować?

Pragniemy przybliżyć młodym ludziom skomplikowany, ale i pasjonujący świat, w którym żyjemy. Ogromna dynamika rozwoju technologicznego, a także łatwo dostępne i rozpowszechniane na szeroką skalę w sieci zjawiska paranaukowe czy twierdzenia pseudonaukowe powodują szum informacyjny. Prostym językiem, ciekawą formą i z poczuciem humoru mamy zamiar opowiadać dzieciom o tym, jak działa i rozwija się świat.

Będziemy pobudzać u widza ciekawość, rozwijać wyobraźnię, inspirować do stawiania trudnych pytań. Chcemy być dla młodego człowieka przewodnikiem w procesie poznawania świata i otaczających nas zjawisk. Nadrzędnym celem projektu
jest afirmowanie postawy, w której dzięki nauce i rozsądkowi znajdujemy rozwiązania problemów, z jakimi boryka się nasze społeczeństwo.

Nasz cykl opowiada o dwójce sympatycznych i szalonych bohaterów, którzy z pomocą światłych i lotnych umysłów, wyciągają mieszkańców swojego miasta z kłopotów, przezwyciężają napotkane trudności i omijają zagrożenia. Skutecznie stawiają czoła kolejnym wyzwaniom i są autorami nowatorskich rozwiązań. W kolejnych odsłonach w myśl zasady „potrzeba matką wynalazku” będziemy śledzić rozwój cywilizacji i humanizmu. Prosta forma przedstawienia teatralnego będzie wzbogacona warsztatami tematycznymi. Wykorzystamy do tego technikę mapowania przestrzeni, dzięki której w scenografię wplecione zostaną animacje pomagające wyjaśnić omawiane tematy.

Udostępnij: