Ikonka
do pobrania
Ikonka
wiek uczestników 14-17 lat
Ikonka
opłaty bezpłatne
Ikonka
termin zgłoszeń 24 czerwca 2019

Lato w teatrze

Szkoła Niepotrzebnych Umiejętności | Lato w Teatrze

Szkoła Niepotrzebnych Umiejętności to miejsce, w którym każdy może odnaleźć swoją wyjątkową supermoc. Tu nie trzeba grać kogoś, kim się nie jest. Inspirując się komiksem Wojtka Wawszczyka o dorastającym chłopcu, który świeci jak żarówka, zastanowimy się, co nas odróżnia od innych i jak jesteśmy przez nich postrzegani.

W naszej szkole młodzież w wieku 14-17 lat może uczestniczyć w następujących fakultetach: muzyka, cyrk, rysunek i teatr. Wspólnie poszukamy równowagi pomiędzy cyrkiem, opartym na precyzyjnych sekwencjach choreograficznych i działaniami performatywnymi, zbudowanymi na improwizacji. Przestrzenie, w których będziemy działać: zabytkowy dom kultury, gotycki zamek, rynek oraz otaczające go uliczki, staną się inspiracją i codzienną sceną teatralną. Łącząc autorskie teksty i wywiady z mieszkańcami Reszla, stworzymy pokaz o nas i mieście, w którym żyjemy.

TERMIN WARSZTATÓW
8-20 lipca 2019

MIEJSCE
Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu | Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Reszlu

KOGO SZUKAMY?

  • osób w wieku 14-17 lat
  • liczą się chęci a nie umiejętności

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?
TEATR | CYRK | MUZYKA | PLASTYKA | MEDIA | DZIAŁANIA ULICZNE*
*wybierz swoją supermoc

  • zajęcia od poniedziałku do piątku, 10:00-16:00 (w soboty – wspólny wypoczynek)
  • tworzenie finałowego pokazu
  • w ramach zajęć zapewnione jest wyżywienie, a w drugim tygodniu także nocleg

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Rekrutacja trwa do 24 czerwca 2019

Osobiście lub mailowo u Anny Szewczyk (nauczycielka muzyki i plastyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Reszlu) → anna_szewczyk1@o2.pl

Zgłaszając się podaj swój wiek, miejscowość i telefon kontaktowy.

Uwaga! Przyjmujemy tylko te osoby, które mogą uczestniczyć w całym projekcie od 8 do 20 lipca!

PROWADZĄCY

Sebastian Świąder – pedagog teatru, muzyk i performer. Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz specjalizacji Animacja Kultury. Członek Zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. W latach 2009- 2013 prowadził „Teatranki” – nowatorski cykl warsztatów dla rodziców z dziećmi. Od 2017 działał w grupie roboczej projektu “Archiwum Dormana”w Instytucie Teatralnym. Realizuje spektakle i działania na styku performansu i teatru, współpracuje z reżyserami przy realizacji spektakli, m.in. Ewelina Marciniak, Justyna Sobczyk, Alicja Morawska-Rubczak. Stypendysta MKiDN.

Wiktor Korzeniewski – absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, aktor teatralny i filmowy, związany ze Studiem Teatralnym Koło i Teatrem Ochoty w Warszawie, wieloletni aktor Teatru Scena Prezentacje w Warszawie. Pochodzi z Reszla, gdzie od 10 lat prowadzi warsztaty, tworząc razem z młodzieżą spektakle teatralne.

Karolina Kowalczyk – studentka Wydziału Reżyserii i absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Studiowała na wydziale performatyki i choreografii w Institut für Angewandte Theaterwissenschaft w Gießen. Wyreżyserowała spektakle: „Anonim” i „Żyjemy w najlepszym z możliwych światów” w Teatrze Soho w Warszawie. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Pedagogów Teatru w ramach „Pracowni Małego Teatru”. Jako członkini wspólnoty Sant’Egidio pracuje z bezdomnymi, obecnie współpracuje z Ogniskiem Teatralnym Teatru Ochoty, gdzie prowadzi zajęcia teatralne.

Matylda Górska – artystka cyrkowa, tancerka, akrobatka. Z Nowym Cyrkiem związana od 2010 roku. Kształciła się, biorąc udział w różnorodnych warsztatach i projektach z dziedzin tańca, cyrku i teatru, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zdobywczyni I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Etiud Nowocyrkowych „Cyrkulacje” w 2016 r. Występuje oraz prowadzi warsztaty cyrkowe, ruchowe i akrobatyczne w Europie i Azji. Odbyła tournée po Niemczech i Włoszech ze spektaklem i warsztatami dla młodzieży przeciwko dyskryminacji i wykluczeniu. Gra w spektaklu „Miasto, którego nie było” Kolektywu Kejos.

Urszula Zabłocka – ukończyła Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych w Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Wydział Grafiki Akademi Sztuk Pięknych w Warszawie. Współpracuje z Magazynem Kontakt jako ilustratorka. Odbyła staż jako asystentka produkcji oraz asystentka scenografa w Teatrze Studio Im. St. I. Witkiewicza. Pracowała w Sóley Organics w Reykjaviku oraz w Paris + Hendzel Studio jako projektantka graficzna. Współtworzyła identyfikacje wizualne, materiały promocyjne, strony internetowe oraz publikacje drukowane. Instruktorka zajęć plastycznych w Fundacji Dziecko i Sztuka.

Anna Szewczyk – nauczycielka muzyki i plastyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3
w Reszlu (dawniej gimnazjum) od 1990 roku. Lokalna animatorka i autorka projektów – od 11 lat co roku organizuje projekty teatralne dla młodzieży w Reszlu we współpracy z Wiktorem Korzeniewskim (aktor Teatru Ochoty i Studia Teatralnego Koło, pochodzący z Reszla), finansowane z dotacji samorządowych oraz UE. Zaangażowana w tworzenie opraw artystycznych wydarzeń szkolnych.

Alicja Brudło – instruktorka w Ognisku Teatralnym oraz specjalistka ds. promocji i PR w Teatrze Ochoty. Artystka teatralna i performance, wokalistka, animatorka kultury. Absolwentka kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW, stypendystka na wydziale teatrologii Freie Universität w Berlinie. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, Kolektywu Polka i zespołu muzycznego Tarapaty. Wieloletnia współtwórczyni Performerii Warszawa. Artystycznie i pedagogicznie działa na scenie i w przestrzeni publicznej, łącząc doświadczenie miejsca oraz historii z narzędziami teatralnymi i sztuką współczesną.

 

Udostępnij: