„Kto się boi Virginii Woolf” – ostatnie miejsca na niedzielę!

Serdecznie zapraszamy na listopadowo-grudniowy set spektaklu „Kto się boi Virginii Woolf?” w reżyserii Anny Skuratowicz. Zostały jeszcze ostatnie miejsca na niedzielę, 3 grudnia 2023.

Marta i Jerzy poznają na przyjęciu młodego naukowca i jego żonę – parę, która niedawno zamieszkała w okolicy i chętnie nawiązuje relacje z sąsiadami. Bohaterowie kontynuują spotkanie w prywatnym mieszkaniu. Nocne afterparty wydaje się doskonałą okazją do lepszego poznania się, jednak szybko zamienia się w ciąg gier i prowokacji, inicjowanych przez gospodarzy. Prawda i fałsz mieszają się, a alkohol dodaje odwagi i przesuwa granice tabu.

– Dla obu par wieczór jest przełomowy, przeradza się w rytuał „zdzierania etykiet”, „grzebania we flakach” i „dobierania się do szpiku”, czyli do prawdy… Czy będą potrafili ją udźwignąć? – zapowiada reżyserka przedstawienia.

Tekst Edwarda Albee’go znany jest z realizacji filmowych i teatralnych. W ochockim spektaklu występują aktorzy i aktorki młodego pokolenia, co pozwala rzucić nowe światło na relacje i emocje zapisane w dramacie. Za sprawą podwójnych ról kobiecych widzowie mają szansę zobaczyć dwa różne przedstawienia i dwie wersje postaci Marty i Skarbie.

Spektakl Anny Skuratowicz, artystki na co dzień związanej z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie i Teatrem Polskiego Radia, powstał w ramach koncepcji mentoringu reżyserskiego Igora Gorzkowskiego. Debiutująca reżyserka zrealizowała spektakl pod opieką doświadczonego twórcy; zachowując autonomię artystyczną korzystała ze wsparcia w zakresie narzędzi reżyserskich i dramaturgicznych.