Koncert z tłumaczeniem na pjm

Koncert dla osób niesłyszących? To dopiero wyzwanie! Tego zadania podjął się raper Grubson, autor popularnego kawałka „Na szczycie”.

30 września, o godzinie 20:00, w Narodowym Centrum Piosenki Polskiej w Opolu rozpocznie się transmisja online wyjątkowego koncertu z tłumaczeniem na polski język migowy i napisami dla niesłyszących. Koncert skierowany jest zarówno do stałych fanów Grubsona jak i tych, którzy dzięki tłumaczeniu pjm i napisom, dopiero teraz będą mogli zapoznać się z twórczością rapera. Koncert jest częścią projektu Rock`AD`Roll.

Projekt Rock`AD`Roll powstał z myślą o niewidomych i słabowidzących, g/Głuchych i niedosłyszących fanach muzyki. Wszyscy oni, dzięki stworzonej przez nas internetowej bazie audiodeskrypcji i tłumaczeń na PJM, będą mieli szansę poznać to wszystko, co składa się na muzykę – rockową, bluesową, jazzową, każdą. Niewidomi i niedowidzący poznają oprawę wizualną utworów, wydawnictw muzycznych, g/Głusi i niedosłyszący otrzymają tłumaczenie tekstów, dostęp do rytmu, nastroju.

Teatr Ochoty jest partnerem wydarzenia.