„Siódemka.SzÓs Polskich Królowa” – relacja z premiery

Z przyjemnością prezentujemy galerię zdjęć z naszej ostatniej premiery „Siódemka. SzÓs Polskich Królowa” w reżyserii Rafała Szumskiego. „Siódemka” powraca już w grudniu!

„Siódemka SzÓs Polskich Królowa” to pomieszanie Gombrowicza z Konwickim i Mickiewiczem. Chciałoby się napisać, że to „spektakl drogi”, ale zaraz wszyscy zaczną myśleć o budżecie produkcji, zamiast odnieść się do gatunkowego „filmu drogi”. Dlatego na rzecz „Siódemki, Szós Polskich Królowej” stworzyliśmy nowy gatunek, czyli „spektakl jazdy”.
Jazdy po naszych fantazjach narodowych i kompleksach. Wraz z „osobą bohaterską” przemierzamy „mityczną” drogę krajową nr 7. Napojeni wiedźmińskimi eliksirami wyruszamy w pełną groteski, akcji i dygresji podróż z Krakowa, przez prowincję, do Warszawy. Wszak „Warszawa i Kraków stolice Polaków”.
Spektakl przesiąknięty kpiną i, nie rzadko, suchym żartem, który w formie hiperboli i pastiszu próbuje odnieść się do naszej historii i naszego odziedziczonego niedopasowania do realiów nowoczesności, dając nam w ten sposób impuls do podjęcia wysiłku przebudowy polskiej tożsamości. Spektakl jazdy od lewa do prawa. Słowem: spektakl dla prawdziwych Polaków z dystansem i poczuciem humoru.

Autorem wszystkich zdjęć jest Tomasz Słupski.