Choreografia do „Mój ogon i ja” nagrodzona przez ZAiKS

Z wielką radością zawiadamiamy, że współpracujące z Teatrem Ochoty artystki z Holobiontu dostały Nagrodę ZAiKSu za choreografię spektaklu „Mój ogon i ja” w kategorii „Twórczość dla dzieci”.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS już po raz 55. uhonorowało swoimi nagrodami wybitne twórczynie, wybitnych twórców oraz osoby istotnie wspierające polską kulturę. Uroczysta gala, podczas której wręczono Nagrody ZAiKS-u, Nagrody 100-lecia ZAiKS-u i Nagrody Specjalne, odbyła się 20 kwietnia w Domu pod Królami, głównej siedzibie Stowarzyszenia. Podczas tego wyjątkowego wieczoru przyznano również jedno Członkostwo Honorowe. 

Muzycznie wieczór uświetnił Jan Emil Młynarski ze swoim trio jazzowym w składzie Piotr Zabrodzki – pianino, Max Mucha – kontrabas i Patryk Dobosz – perkusja.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS od ponad 55 lat przyznaje swoje nagrody nietuzinkowym twórczyniom i twórcom oraz wyróżniającym się osobowościom świata kultury. Statuetki przyznawane są co roku za wyjątkowy wkład w rozwój najważniejszych dziedzin artystycznych, ale też za zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia. Co istotne, Nagrody ZAiKS-u przyznawane są przez twórców dla twórców.

Więcej o laureatach i uroczystości wręczenia nagród: zaiks.org

Serdecznie gratulujemy!