Polowanie na motyle – zadanie konkursowe. Tekst alternatywny

Zdjęcia znajdziesz pod linkiem: https://pin.it/4kGNLNc
lub w galerii na dole tej strony.

Na stronie znajduje się 5 fotografii. Na każdej widać jedną lub kilka osób, otoczone przez zgromadzone przez nie w ciągu tygodnia śmieci. Fotografie zrobione są od góry. Postacie leżą na piasku lub na trawie w pozach przypominających wylegiwanie się. Mają zrelaksowany wyraz twarzy. Na zdjęciach widoczne są różne typy odpadów, w tym plastikowe butelki i worki, jednorazowe naczynia, puszki, resztki jedzenia, kartony po pizzy, gazety i ulotki, opakowania po płatkach śniadaniowych.

Zdjęcia pochodzą z cyklu fotografii autorstwa Gregga Segala, zatytułowanego “7 Days of Garbage” [tłum. 7 dni śmieci]

1. Na zdjęciu widzimy trzy młode kobiety leżące obok siebie. Zdjęcie jest zrobione z lotu ptaka. Kobieta w centrum zdjęcia jest czarnoskóra i czarnowłosa, ma na sobie pomarańczowe bikini i czarny ażurowy sweter. Kobieta po jej lewej stronie obejmuje ją ramieniem, ma jasną skórę i włosy w odcieniu ciemnego blondu. Ubrana jest w luźną bluzkę z dużym nadrukiem w centki, czarną obcisłą mini i czarne rajstopy z rozcięciami. Kobieta po prawej stronie ma jasną skórę i ciemne włosy. Ubrana jest w fioletową górę od bikini w białe wzory, dżinsowe szorty i  białe podkolanówki. Dookoła kobiet leżą porozrzucane śmieci – plastikowe siatki, obierki z pomarańczy, opakowania po jedzeniu.

2. W centrum zdjęcia leży kobieta w różowym bikini. Zdjęcie jest zrobione z lotu ptaka. Kobieta może mieć około 30 lat, pozuje do zdjęcia jak profesjonalna modelka, ciemne włosy ma ułożone w fale dookoła głowy. Jej ciało częściowo przykryte jest śmieciami. Dookoła jej – przykrytej śmieciami sylwetki rozpościera się piasek. Za jej głową, odrobinę z lewej strony leży zmięty kolorowy magazyn z reklamami.  

3. Na zdjęciu widzimy czteroosobową rodzinę – czarnoskóre osoby – kobieta i mężczyzna w okolicach 30 oraz dwoje dzieci w wieku przedszkolnym. Kobieta i mężczyzna leżą na plecach, patrząc w obiektyw – zdjęcie robione jest z lotu ptaka. Kobieta jest w kadrze nieco wyżej, prawą ręką obejmuje jedno z dzieci. Ma na sobie dłuższą fioletową bluzkę a na niej krótszą koszulkę w odcieniu miodowym. Na nogach ma szare szorty i rozwiązane skórzane buty za kostkę. Dziecko ubrane jest w ciemno różową koszulkę i szare spodnie. Wskazuje palcem na coś po ich lewej stronie. Mężczyzna – nieco niżej w kadrze prawą rękę ma wyciągniętą w bok, obejmując drugie dziecko. Dziecko leży z głową na brzuchu mężczyzny, patrząc w stronę góry kadru. Mężczyzna trzyma lewą rękę na głowie dziecka. Mężczyzna ma na sobie rozpinaną bluzę w kolorze purpurowym, niebieskie dżinsy i czarną czapkę z daszkiem. Na czapce ma założone białe duże słuchawki. Dziecko ubrane jest w pomarańczową koszulkę z nadrukiem i niebieskie dżinsy. Dookoła leżących osób leży dużo śmieci – głównie kolorowe papiery.

4. Na zdjęciu widzimy czteroosobową rodzinę – białe osoby – mężczyzna około 50 lat, kobieta w okolicach 40 lat i dwoje dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Leżą na trawie, wśród śmieci. Zdjęcie zrobione jest z lotu ptaka. Ich ciała układają się w kształt serca. Wszyscy patrzą w obiektyw. Kobieta ma krótkie jasne włosy, a ubrana jest w szaro-białą, marmurową krótką sukienkę i czarne pantofle na obcasach. Prawą ręką obejmuje jedno z dzieci, trzyma dłoń na jego głowie, mierzwiąc i zasłaniając część włosów. Lewą rękę trzyma splecioną z ręką mężczyzny. Dziecko zwrócone w stronę kobiety ma jasne, długie włosy. Ma na nosie okulary w ciemnych oprawkach. Ubrane jest w szary t-shirt z czarnym nadrukiem, szorty w kratkę i buty. Jeden z butów jest czarnym trampkiem, a drugi bardziej zabudowanym sportowym butem w niebieskim kolorze. Dziecko trzyma głową na piersi kobiety, a nogi ma zgięte. Obok kobiety – po jej lewej stronie leży mężczyzna – ubrany w elegancki granatowy garnitur w prążki pod marynarką ma białą koszulę i ciemnoniebieski krawat. Na nogach ma eleganckie brązowe buty i jaskrawo niebieskie skarpetki. Lewą ręką obejmuje dziecko. Mężczyzna z dzieckiem ułożeni są w analogicznej pozycji, jak kobieta z dzieckiem po ich prawej stronie. Stanowią jakby ich lustrzane odbicie. Dziecko zwrócone w stronę mężczyzny głowę trzyma na ramieniu mężczyzny, lewym ramieniem zasłania część swojej twarzy, lewą dłoń trzyma na ramieniu mężczyzny pod swoją głową. Dziecko ma długie brązowe włosy. Ubrane jest w biały tiszert w czarne paski i kropki oraz w czarne dresowe spodnie z białymi paskami po zewnętrznych stronach nogawek. Na nogach ma czarne skórzane buty za kostkę. 

5. Na zdjęciu widzimy kobietę w wieku około 60 lat która leży na trawie, wśród śmieci. Jej ciało zwrócone jest na bok. Ubrana jest w jasnoróżową, długą jedwabną suknię bez rękawów i z dekoltem na plecach oraz eleganckie buty na obcasie. Na lewym nadgarstku ma potrójną czarną bransoletkę, siwe włosy do ramion ma elegancko ułożone. 

Udostępnij: