Letni Przegląd 2023

Letni Przegląd czas zacząć!

Spędźmy czas razem. Od 20 czerwca i aż do upalnych lipcowych dni zapraszamy na wybrane spektakle z naszego repertuaru:

Opatulona w mieszczański koc obciążeniowy iluzja szczęścia. Historia o „wystarczająco” szczęśliwym młodym małżeństwie i siostrze żony, której przyjazd uruchamia całą lawinę skrywanych pretensji, niezaspokojonych ambicji i tłumionych seksualności. Tragedia rodząca się z rzeczy i zdarzeń tak zwyczajnych, że wydają się przynależeć do jakiegoś rytualnego porządku świata.

 
„Życie…” Tyrmanda jest aktualne po dziś dzień. Pozycja społeczna i kariera zawodowa nieodmiennie idą w parze, czy to lata 50. XX wieku, czy 3. dekada 21. stulecia. Na co mamy wpływ, a co dzieje się niezależnie od nas? To było i jest trudne do zdefiniowania. Łudzimy się naszą sprawczością i niezależnością, tymczasem jedna czy dwie decyzje mogą nas wpędzić w spiralę zobowiązań.
 
  • Pustostany w reż. Hanny Kłoszewskiej
    Gramy 27 / 28 / 29 czerwca o g. 19:00
Przyjemny, czuły, przyjemnie pastelowy i jak najbardziej (neuro)różnorodny spektakl
na podstawie książki Doroty Kotas. Puste mieszkania, korespondencje do niezabrania i dużo dużo pułapek rozsianych na Grochowie i w waszych głowach. Spektakl tych pułapek nie rozbraja, lecz prowadzi widza za rękę tak, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.
 
Jesteśmy na ostatniej prostej realizacji grantu w projekcie Kultura Bez Barier, który prowadzi PFRON. W budynku Teatru dokonują się zmiany, które ułatwią widzom, szczególnie tym neuroróznorodnym, korzystanie z naszych przestrzeni.
 
Letni Przegląd 2023 będzie okazją, żeby te zmiany sprawdzić na własne oczy, uszy i opuszki palców!
  • Z życia roślin w reż. Igora Gorzkowskiego
    Gramy 1 i 2 lipca, g. 19:00
    POŻEGNANIE Z TYTUŁEM

Życie miejskie czy ucieczka na wieś? Koszenie trawników czy łąki kwietne? Pielęgnacja i hodowla czy swobodny wzrost? Tekst Igora Gorzkowskiego i Alicji Kobielarz dotyka aktualnych trendów, nie tylko z życia roślin. Jednocześnie pozostaje uniwersalnym dramatem o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie i dokonywaniu wyborów życiowych, które mają dalekosiężne konsekwencje.

Udostępnij: