Ikonka termin zajęć środa 17:30-20:45
Ikonka wiek uczestników roczniki 2006/2007
Ikonka koszty zajęć 180 zł/miesiąc
Ikonka ilość wolnych miejsc brak

Papryki // Rewolucja

strzalka-right-white Następny

Zespół stworzony z dwóch doświadczonych zespołów młodzieżowych:

Papryki to grupa z pięcioletnim doświadczeniem teatralnym. Co rok poszukują innych form wyrazu i tematów, które ich angażują. Przez ostatnie lata pracowali na własnych scenariuszach. Na bazie krótkich aktorskich etiud, stworzyli spektakl, podejmujący trudny społecznie temat chorób psychicznych. W zeszłym roku pracowali na tematach inspirowanych książką „Władca much” W. Goldinga.

Wypracowali silnie grupowy, odważny, oparty na improwizacjach scenariusz. Zespół silnych i mądrych osobowości w ostatnim roku swojego działania zmierzy się z czysto dramatycznym dziełem literackim.

Rewolucja to utworzony cztery lata temu zespół 12-15 latków, dla których Ognisko Teatralne to przede wszystkim miejsce tworzenia, rozwoju i poznawania siebie dzięki pedagogiczno-teatralnym warsztatom. Dotychczas zrealizowaliśmy trzy spektakle: „Gdzie jest twoja Gdybylandia”, „Strach instrukcja obsługi”, w których scenariusze bazowały na scenach, dialogach i formach ruchowych wytworzonych wspólnie na naszych cotygodniowych warsztatach. Za spektakl “Strach instrukcja obsługi” zdobyliśmy Grand Prix w kategorii grup młodszych na Festiwalu Ogniska. Trzeci spektakl opierał się o tekst norweskiej psycholożki Gro Dahle o tytule “Wojna”.

prowadzenie: Judyta Berłowska oraz Tomasz Marczyński

Grupa w pierwszym semestrze pracuje w trybie 2h/tydzień, w drugim semestrze, kiedy do instruktora przy pracy nad spektaklem dołącza ekspert w wybranej przez prowadzącego dziedzinie, zajęcia zostają przedłużone do 3h/tydzień.