Polowanie na motyle / edycja dramaturgiczno-reżyserska

edycja dramaturgiczno-reżyserska | termin realizacji: 2014 r.

etapy konkursu: zgłoszenia z eksplikacją reżyserską, rozmowa kwalifikacyjna, praca studyjna z aktorami, pokaz z udziałem publiczności

laureat: Anika Idczak

nagroda: możliwość przygotowania czytania performatywnego w ramach lubelskich Konfrontacji Teatralnych oraz premiera w Teatrze Ochoty


Regulamin konkursu / archiwum

Konkurs składa się z kilku etapów:

  • Zgłoszenia

W pierwszym etapie czekamy na zgłoszenia w formie krótkiego opisu adaptacji prozy światowej z propozycją obsady (do 3 aktorów) wg listy zaproponowanej przez organizatora konkursu.

Lista aktorów

Zgłoszenia należy przesyłać na adres zapisy@teatrochoty.pl w terminie do 10 maja br.

  •  Rozmowa

Do drugiego etapu zakwalifikuje się 10 najciekawszych adaptacji (wyniki II etapu zostaną ogłoszone do 16 maja). Autorzy wybranych prac zostaną zaproszeni na indywidualną rozmowę na temat koncepcji reżyserskiej w terminie pomiędzy 19-23 maja br. Następnie z tej grupy zostaną wyłonione trzy osoby, które w okresie od 23 maja do 27 czerwca br. będą zobowiązane do ostatecznego przygotowania adaptacji reżyserskiej. W tym czasie uczestnicy konkursu będą mogli skorzystać z konsultacji reżyserskiej z Igorem Gorzkowskim- dyrektorem artystycznym Teatru Ochoty.

  • Praca studyjna

Trzech finałowych uczestników konkursu weźmie udział w siedmiodniowej pracy studyjnej podczas której, wraz z aktorami współpracującymi z Teatrem Ochoty przygotują pokaz teatralny na podstawie przedłożonej adaptacji. W trakcie pracy studyjnej każdy z finalistów będzie miał swojego superwizora/coacha, z którym będzie mógł na bieżąco konsultować pracę na scenie. Teatr Soho udostępnia swoją scenę oraz sprzęt.  Główną nagrodę wygra autor najlepszego pokazu.

Harmonogram pracy na scenie:

1 uczestnik – 1- 7 lipca

2 uczestnik – 8-14 lipca

3 uczestnik – 15- 21 lipca

Praca na scenie odbywa się w godz.  od 10-14 i 17-21.

  • Pokazy

27 lipca, godz.19.00 w Teatrze Soho (ul. Mińska 25)

  •  Ogłoszenie wyników

Ogłoszenie wyników nastąpi 27 lipcaNagroda główna: czytanie performatywne podczas Konfrontacji Teatralnych w Lublinie oraz debiut reżyserski na scenie Teatru Soho w sezonie 2015/2016.