Polowanie na motyle / edycja aktorska

Edycja aktorska | termin realizacji: 2017/2018 r.

dla kogo: młodzi aktorzy i aktorki bez stałego angażu w teatrach

etapy konkursu: zgłoszenie z filmowym monologiem, dwudniowe warsztaty dla wybranych 15 osób

laureaci: Karolina Bacia, Łukasz Borkowski, Jakub Hojda, Małgorzata Kowalska, Diana Zamojska

nagroda: udział w spektaklu w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz


POLOWANIE NA MOTYLE VII

OTWARTY KONKURS DLA MŁODYCH AKTORÓW

Od kolebki biegła za mną
Czarodziejska baśń tęczowa
I szeptała wciąż do ucha
Melodyjne zaklęć słowa
– Adam Asnyk, Baśń tęczowa, 1879

Teatr Ochoty poszukuje piątki młodych aktorek i aktorów do stworzenia teatralnej baśni dla dorosłych w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz, według autorskiego tekstu Grzegorza Staszaka. Twórcy spektaklu wraz z zaproszonymi do współpracy finalistami, będą chcieli wydobyć ich osobiste wspomnienia związane z lekturami baśni i sprawdzić, na ile dziecięce lęki i marzenia determinują nasze postrzeganie świata w dorosłym życiu. Czy zatrute jabłka dzierżą w ręku tylko złe królowe? Czy dzielni królewicze zawsze wybudzają śpiące królewny ze snu? A co jeśli ktoś nas okłamał i po drugiej stronie nie czeka już żadne szczęśliwe zakończenie?

REGULAMIN KONKURSU

Konkurs skierowany jest do młodych aktorek i aktorów, którzy urodzili się w roku 1987 lub później. Preferowane będą osoby bez stałego angażu w teatrze. Planowana data premiery – 23 lutego 2018. Wymagana jest pełna dyspozycyjność na przełomie listopada i grudnia oraz w styczniu i lutym.

ETAPY KONKURSU:

Konkurs składa się z dwóch etapów:

I etap – zgłoszenia

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń składających się z:

  • CV
  • maksymalnie 3 zdjęć (profil i sylwetka)
  • filmu (1-3 min) z autorskim monologiem, będącym wariacją na temat postaci z ulubionej baśni z dzieciństwa
    (film prosimy umieścić na serwisie YouTube lub Vimeo, a w zgłoszeniu przesłać tylko link)

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem: motyle@teatrochoty.pl do 24 września 2017 do godz. 24.00. W treści maila prosimy o umieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu na konkurs „Polowanie na motyle VII” dla potrzeb realizacji konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. Z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.)

Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone 1 października 2017 r. na stronie internetowej Teatru Ochoty.

II etap – casting

Do drugiego etapu zostanie zaproszonych wybranych 15 osób, które wezmą udział w dwudniowych warsztatach 2 i 3 października. Aktorzy zmierzą się z materiałami do improwizacji: tekstami z baśni, motywami i sytuacjami, które staną się inspiracją do spektaklu.

Z grupy zostanie wybrana finałowa grupa 5 osób, która weźmie udział w warsztatach 4 października, rozpoczynając tym samym pracę nad spektaklem.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Teatru Ochoty przy ul. Reja 9 w Warszawie. O dokładnych godzinach aktorzy zostaną poinformowani indywidualnie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 6 października 2017 r. na stronie Teatru Ochoty.