Polowanie na motyle / edycja dramaturgiczno-reżyserska

Trwa kolejna edycja konkursu Polowanie na motyle! Tym razem poszykujemy koncepcji na inscenizację „Solaris” St. Lema! Finał już w grudniu!

 

edycja dramaturgiczno-reżyserska |   termin realizacji: 2019/2020

dla kogo:  debiutujący reżyserzy i reżyserski do 30 roku życia, absolwenci, studenci i studentki ostatnich lat wydziałów reżyserii
etapy konkursu:  zgłoszenia z eksplikacją reżyserską, rozmowa kwalifikacyjna, praca studyjna z aktorami, pokaz z udziałem publiczności
nagroda:   debiut reżyserski na scenie Teatru Ochoty w sezonie 2019/2020


REGULAMIN KONKURSU

Konkurs składa się z kilku etapów:

  • Zgłoszenia

W pierwszym etapie czekamy na zgłoszenia w formie koncepcji adaptacji i eksplikacji reżyserskiej Solaris Stanisława Lema z propozycją obsady (od 2 do 4 aktorów). Czekamy również na zgłoszenia tandemów reżysera i dramaturga lub adaptatora.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres motyle@teatrochoty.pl w terminie do 14 października 2019 roku.

  • Rozmowa

Do drugiego etapu zakwalifikuje się 6 najciekawszych koncepcji (wyniki tego etapu zostaną ogłoszone do 24 października 2019). Autorzy wybranych prac zostaną zaproszeni na indywidualną rozmowę na temat adaptacji i koncepcji reżyserskiej. Rozmowy odbędą się w dniach 28 – 30 października 2019.

Następnie z tej grupy zostaną wyłonione trzy osoby/tandemy, które w okresie od 4 do 28 listopada 2019 r. będą zobowiązane do ostatecznego przygotowania adaptacji reżyserskiej. W tym czasie uczestnicy konkursu będą mogli skorzystać z konsultacji reżyserskiej z Igorem Gorzkowskim- dyrektorem artystycznym Teatru Ochoty.

  • Praca studyjna

Trzech finałowych uczestników konkursu weźmie udział w siedmiodniowej pracy studyjnej w dniach 2 – 8 grudnia 2019 r. podczas której, wraz z wybranymi w porozumieniu z Teatrem Ochoty aktorami przygotują pokaz teatralny na podstawie przedłożonej adaptacji. Teatr Ochoty udostępnia swoją scenę oraz sprzęt.

  • Pokazy z udziałem publiczności

8 grudnia 2019 r od. g. 17.00

  • Ogłoszenie wyników

Ogłoszenie wyników nastąpi 8 grudnia 2019 r.