we are not superheroes

Bohaterowie spektaklu – współcześni instaboys i instagirls – postanowili wymiksować się z pięknego świata. Zielona kropka obecności złowieszczo mruga, filtry przestają upiększać, a hasztagi – indeksować. Rebelianci wybierają życie poza strefą komfortu i postanawiają zjechać z autostrady pokoleniowych pragnień i schematów w nieznaną, ciemną dróżkę. Jakie ryzyko niesie zmiana kursu? Dokąd prowadzi nieuczęszczana droga? Czy można wybić się na niepodległość, nie ponosząc przy tym ofiary? W miarę upływu czasu pojawia się coraz więcej pytań, a na ciała tancerzy występują pierwsze krople potu.

„nie jesteśmy superbohaterami” to nasz sprzeciw wobec wzorca serwowanego nam przez media i popkulturę – zawsze pięknych ludzi sukcesu, sprawnych intelektualnie i fizycznie. To sprzeciw również wobec wymagań, jakie stawia nam rynek pracy, rodzina, partnerzy i jakie, uwikłani w ten wzorzec, serwujemy sobie sami – tłumaczy Kamil Wawrzuta, reżyser i i choreograf spektaklu.

Autorem spektaklu jest grupa Ruchomy Kolektyw – absolwenci i studenci ostatnich lat Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (filia PWST w Krakowie). Przedstawienie powstało w ramach finału trzeciej edycji konkursu dla młodych twórców teatralnych POLOWANIE NA MOTYLE.

premiera: 12 lutego 2016 r.

reżyseria: Kamil Wawrzuta
asystent reżysera: Jakub Krawczyk
choreografia: Kamil Wawrzuta wraz z wykonawcami
scenografia: Anna Wojtecka
muzyka: Michał Paduch
dramaturgia: Paulina Danecka

wykonawcy: Natalia Dinges, Paulina Jóźwicka, Jan Lorys, Krystian Łysoń, Oskar Malinowski

patronat medialny: taniecpolska.pl, Radio Kampus
czas spektaklu: 50 min

we-are-not-superheroes-02
zdjęcie: Artur Wesołowski
stylizacja: Marcin Żak
projekt graficzny: Artur Blaźniak


zdjęcia: Marta Ankiersztejn


Ruchomy Kolektyw to grupa nieformalna, która powstała w 2013 roku na potrzeby stworzenia spektaklu „Profanum”, którego pomysłodawcą oraz reżyserem jest Kamil Wawrzuta. Spektakl został zrealizowany w ramach programu „Scena Młodych” Warszawskiej Opery Kameralnej, 8 listopada 2013 roku. Do grupy należą: Natalia Dinges, Paulina Jóźwicka, Jan Lorys, Krystian Łysoń, Oskar Malinowski i Paweł Zaufal. Łączy ich wspólne wykształcenie na polu teatralno – tanecznym – są absolwentami Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz doświadczenie pracy zawodowej – wielokrotna współpraca podczas studiów, ale także w pracy nad profesjonalnymi spektaklami.

Idea dalszej współpracy artystycznej znalazła swoją kontynuację w pracy nad drugą produkcją „we are not a superheroes”. Spektakl ten powstaje dzięki zwycięstwu grupy Ruchomy Kolektyw w konkursie Teatru Ochoty „Polowanie na motyle III”, jego premiera odbędzie się 12 lutego 2016 roku w tym teatrze. Działalność artystyczną grupy oraz eksploatację spektaklu „Profanum” wspiera Fundacja ART_committed.

DSC_7646-14-1200pix

zdjęcie: Tomasz Słupski

Dodaj komentarz