Polowanie na motyle III

Teatr Ochoty wybrał sześć niezależnych grup teatralnych, które w październiku zaprezentują na ochockiej scenie swoje spektakle i powalczą o możliwość zrealizowania swojej własnej premiery w sezonie 2015/2016.

8.10.2015 godz.19:00 – Profanum | GRUPA STUDENTÓW I ABSOLWENTÓW WYDZIAŁU TEATRU TAŃCA W BYTOMIU

Nieformalna grupa teatralna powstała przy okazji realizacji spektaklu „Profanum” w 2013 roku. Przedstawienie zostało już zaprezentowane na kilku festiwalach m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2014, na Roma Teatro Festival 2014 czy podczas Art Forum „Alter Ego” w Sofii. Grupę tworzą: Natalia Dinges, Paulina Jóźwicka, Jan Lorys, Krystian Łysoń, Kamil Wawrzuta i Oskar Malinowski.

W Teatrze Ochoty pokażą „Profanum” w reżyserii Kamila Wawrzuty oraz przedstawią pomysł na spektakl „We are not a Superheros” przedstawiający obraz świata współczesnych trzydziestolatków. 

9.10 godz.19:00 – H(2)O | TEATR STREFA OTWARTA

Dwuosobowa formacja utworzona przez Annę Rakowską i Piotra Misztelę, absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego filia we Wrocławiu. Teatr powstał w czerwcu 2013 roku. Młodym twórcom patronuje i otacza artystyczną opieką prof. Mirosław Kocur, reżyser teatralny i historyk teatru.

W Teatrze Ochoty pokażą „H(2)O” w reżyserii Anny Rakowskiej i Piotra Miszteli oraz zaprezentują pomysł na przedstawienie „BEZ-SENNOŚĆ” na podstawie „Snu nocy letniej” Williama Szekspira.

10.10 godz.19:00 – Pocztówki z Karłowic | GRUPA TEATRALNA STÓŁ EMILA SCHOLZA

Działają od stycznia 2014 roku. Zadebiutowali spektaklem „Pocztówki z Karłowic”, który powstał przy współpracy z wrocławską Fundacją Teatr Nie-taki oraz Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Członkami zespołu są absolwenci wydziału lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu.

W Teatrze Ochoty zagrają spektakl „Pocztówki z Karłowic” reżyserii Joanny Gerigk oraz zaprezentują pomysł na spektakl o mieszkańcach dzielnicy Ochota.

15.10 godz.18:00 – Tajemnicza Kamila | TEATR KĄSAJ FABUŁKĘ 

Założycielami grupy są Mateusz Pastewka i Michał Wanio. Ich wspólne zamiłowanie do teatru narodziło się właśnie w Teatrze Ochoty, gdzie jako dzieci poznali się w Ognisku Teatralnym, do którego uczęszczali przez 4 lata. Do grupy należą również: Joanna Połeć, Paulina Masiak i Paweł Plewka.

W Teatrze Ochoty zagrają spektakl  „Tajemnicza Kamila” wg scenariusza i reżyserii Michała Wanio oraz zaprezentują pomysł na spektakl „Life is cruel, people are bad”, bajkową opowieść o problemach dorastania.

16.10 godz.18:00 – Opowieść Wigilijna – Słuchowisko Radiowe Na Żywo Stowarzyszenie teatralne EKIPA

Zespół profesjonalnych aktorów działający razem od 2011 r. To teatr prywatny, niezależny i poszukujący bezpośredniego kontaktu pomiędzy widzem a aktorem. Do tej pory zrealizowali „Opowieść wigilijną – słuchowisko radiowe na żywo”, „Urban Sounds – Dźwięki miasta” oraz „Miłość szuka mieszkania”. Grupę tworzą: Jędrzej Taranek, Bartłomiej Firlet, Paweł Ferens, Mieszko Barglik, Dagmara Bąk, Jan Naturski, Jakub Drzastwa,

W Teatrze Ochoty zagrają spektakl „Opowieść Wigilijna – Słuchowisko Radiowe Na Żywo” w reżyserii Ainok Tybdo oraz zaprezentują pomysł na przedstawienie „ASAP”, spektakl improwizowany z udziałem publiczności.

17.10 godz. 18:00 – Jesteśmy przynętą, kochanie! | WĄSIKOWSKA/KUNDERA

Nieformalna grupa teatralna współpracująca ze sobą od 2013 roku. Ich pierwsza wspólna realizacja to monodram „press to rest the world: czyli rzeczy których zazwyczaj nie robię we czwartki”, wyprodukowany przez Teatr Ósmego Dnia w ramach projektu PFF: PREMIERY/PREZENTACJE, który zdobył Grand Prix na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim. Grupę tworzą: Agnieszka Wąsikowska, Helena Ganjalyan, Magdalena Fejdasz, Małgorzata Iwaniuk, Paulina Góral, Marcin Kundera, Filip Kosior, Mateusz Mosiewicz.W Teatrze Ochoty zagrają spektakl „Jesteśmy przynętą, kochanie!” w reżyserii Agnieszki Wąsikowskiej i Marcina Kundery oraz zaprezentują pomysł na spektakl     „(niepotrzebne skreślić)” wg powieści Wojciecha Engelkinga.

Trzy finałowe zespoły wezmą udział w warsztatach teatralnych (warsztat artystyczny, promocyjny oraz produkcyjny) zorganizowanych przez specjalistów oraz artystów współpracujących z Teatrem Ochoty.

Dodaj komentarz