Polowanie na motyle II

unnamed (2)

TEATR OCHOTY POSZUKUJE SZEŚCIU MŁODYCH AKTORÓW/AKTOREK DO OBSADY SPEKTAKLU „33 POWIEŚCI, KTÓRE KAŻDY POWINIEN ZNAĆ” W REŻYSERII IGORA GORZKOWSKIEGO. PREMIERA PLANOWANA NA 27 MARCA 2015 ZAINAUGURUJE DZIAŁALNOŚĆ NOWO WYREMONTOWANEGO TEATRU OCHOTY.

POLOWANIE NA MOTYLE II to kolejna odsłona konkursu organizowanego przez Teatr Ochoty z myślą o młodych twórcach poszukujących miejsca do artystycznego rozwoju. Zwyciężczynią pierwszej edycji jest Anika Idczak, studentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Laureatka „Polowania na motyle” zadebiutuje reżysersko na scenie Teatru Ochoty w kwietniu 2015 roku.

REGULAMIN KONKURSU

Konkurs składa się z czterech etapów:

  • ZGŁOSZENIA

Konkurs skierowany jest do aktorów i aktorek w wieku nie przekraczającym 28 lat, nie posiadających stałego angażu w teatrze, Wymagany jest dyplom uczelni aktorskiej oraz pełna dyspozycyjność w okresie od 15 stycznia do 30 marca 2015.

W pierwszym etapie czekamy na zgłoszenia w formie wydruku zawierające jednostronicowy list motywacyjny uzasadniający wybór Teatru Ochoty jako miejsca artystycznego i zawodowego rozwoju (mile widziana znajomość spektakli z repertuaru Teatru Ochoty i Studia Teatralnego Koło) oraz CV ze zdjęciem portretowym, danymi kontaktowymi oraz informacją o ulubionej powieści.

Zgłoszenia są przyjmowane w Teatrze Soho na Mińskiej 25, budynek 15 (na terenie Soho Factory) do dnia 28 listopada do godz. 17.00

W szczególnych wypadkach zgłoszenia można przesyłać pocztą (przy zachowaniu terminu dostarczenia przesyłki do 28 listopada).

Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone 2 grudnia 2014 na stronie internetowej Teatru Ochoty.

  •  CASTING

 Osoby wybrane w pierwszym etapie zostaną zaproszone do udziału w castingu, w ramach którego kandydaci:

– prezentują wcześniej przygotowany monolog z ulubionej powieści

– improwizują aktorsko na zadane tematy.

 Casting odbędzie w dniach 8, 9 i 10 grudnia 2014 r. O dokładnej dacie i godzinie spotkania aktorzy zostaną poinformowani indywidualnie.

 Do trzeciego etapu zostanie zaproszonych 12 osób. Wyniki drugiego etapu zostaną ogłoszone 11 grudnia 2014 r. na stronie internetowej Teatru Ochoty.

  • PRACA STUDYJNA

 12 finalistów konkursu weźmie udział w kilkugodzinnej pracy studyjnej z Igorem Gorzkowski. W trakcie warsztatu aktorzy przygotują w parach etiudy aktorskie na zadane tematy.

 Harmonogram pracy studyjnej na scenie Teatru Soho:

 14 grudnia – I grupa godz. 14-16, II grupa godz. 17-19

15 grudnia – III grupa godz. 11-13, IV grupa godz. 14-16

16 grudnia – V grupa godz. 11-13, VI grupa godz. 14-16

  •  FINAŁ

 Konkurs zakończy się 20 grudnia 2014 r. pokazem otwartym etiud aktorskich w Teatrze Soho. Po pokazie jury teatru wyłoni sześciu uczestników, którzy wejdą do obsady pierwszej premiery Teatru Ochoty na nowej scenie.

Dodaj komentarz